Нацкомфінпослуг посилює вимоги до розкриття інформації власниками небанківських фінустанов

19.09.2019

Нацкомфінпослуг посилює вимоги до розкриття інформації при узгодженні набуття або збільшення істотної участі в небанківську фінансову установу. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

За його словами, приваблива регуляторне середовище та динамічний розвиток ринків небанківських фінансових послуг активно залучає як вітчизняних, так і іноземних інвесторів. Наприклад, за шість місяців 2019 року капітал небанківських фінансових установ з іноземним участю збільшився на 4,8% або на 447 млн ​​грн. Станом на 30 червня 2019 року сукупний статутний капітал склав 9,7 млрд грн, З яких на фінансові компанії припадає 51,3%, на страхові компанії - 44,8%, на ломбарди - 3,4% і на адміністраторів недержавних пенсійних фондів - 0,5%.

На думку ОФУ, слід звернути увагу на наступну фразу О. Залєтова: «Новела полягатиме в підвищенні вимог до джерел походження коштів при узгодженні набуття або збільшення істотної участі в небанківській фінансовій установі, тобто дозволяє зробити обґрунтований висновок про наявність у заявника достатніх власних коштів для придбання або збільшення ним істотної участі в небанківській фінансовій установі, а також для надання їм у разі потреби додаткової фінансової підтримки такої фінустанови».

Крім того пропонується виключити процедуру погодження набуття або збільшення істотної участі в випадках, коли істотна участь у фінансовій установі купується або збільшується державою чи територіальною громадою в особі відповідного державного органу або органу місцевого самоврядування, юридичними особами, в яких власником 100% статутного капіталу є держава Україна в особі Кабінету Міністрів, а також юридичними особами іноземної держави, які в силу міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою, надавати фінансування для реалізації інвестиційних проектів в державному і приватному секторах, які є пріоритетними для України.

Передбачено також порядок призначення довіреної особи, якій передається право брати участь в голосуванні, процедура інформування фінансовою установою власника істотного впливу про довірену особу, а також вимоги до такої особи.

На думку О. Залєтова, очікуваним результатом прийняття розпорядження Нацкомфінпослуг стане підвищення транспарентності ринків небанківських фінансових послуг і, як наслідок, забезпечення належного рівня надійності та конкуренції на цих ринках.

Додати коментар

Матеріали на цю тему: