Нацкомфінпослуг прагне удосконалити фінмоніторинг у небанківському фінсекторі

12.03.2019

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг».

Проект розроблено відповідно до Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з метою встановлення вимог Нацкомфінпослуг щодо організації та проведення первинного фінансового моніторингу відповідними суб’єктами, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює цей регулятор.

Також проектом Розпорядження пропонується визнати таким, що втратило чинність, Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 5 серпня 2003 року №25 «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами».

Основним завданням документа є приведення нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг у відповідність до змін законодавства з питань протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення з урахуванням Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами щодо забезпечення імплементації відповідних міжнародних стандартів та стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF).

Проектом пропонується встановити загальні вимоги щодо:

– призначення працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу;

– правил фінансового моніторингу та програм його здійснення;

– підготовки персоналу (працівників) суб’єкта первинного фінансового моніторингу щодо виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

– побудови та забезпечення функціонування системи управління ризиками;

– здійснення ідентифікації, верифікації клієнтів (представників клієнтів), вивчення клієнтів та уточнення інформації про клієнтів;

– особливостей здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів;

– забезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

– порядку зупинення та поновлення здійснення фінансових операцій суб’єктами первинного фінансового моніторингу;

– проведення внутрішніх перевірок діяльності суб’єкта первинного фінансового моніторингу на предмет дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Зауваження та пропозиції до проекту розпорядження відповідно до статті 9 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» приймаються протягом одного місяця з моменту опублікування.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

23.03.2018

30 березня у м. Дніпро відбудеться семінар для представників фінансових установ, діяльність яких здійснюється під наглядом Нацкомфінпослуг, на тему «Виявлення корупційних доходів»

12.02.2018

Семінари НАБУ будуть проведені за підтримки міжнародних організацій та ЄС

24.01.2018

29 січня – 1 лютого ІПОБ спільно з Держфінмоніторингу та Нацкомфінпослуг проведуть навчання з підвищення кваліфікації для фахівців фінустанов, відповідальних за первинний фінмоніторинг