Нацкомфінпослуг прагне удосконалити фінмоніторинг у небанківському фінсекторі

12.03.2019

Нацкомфінпослуг оприлюднила проект Розпорядження «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг».

Проект розроблено відповідно до Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з метою встановлення вимог Нацкомфінпослуг щодо організації та проведення первинного фінансового моніторингу відповідними суб’єктами, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює цей регулятор.

Також проектом Розпорядження пропонується визнати таким, що втратило чинність, Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 5 серпня 2003 року №25 «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами».

Основним завданням документа є приведення нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг у відповідність до змін законодавства з питань протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення з урахуванням Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами щодо забезпечення імплементації відповідних міжнародних стандартів та стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF).

Проектом пропонується встановити загальні вимоги щодо:

– призначення працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу;

– правил фінансового моніторингу та програм його здійснення;

– підготовки персоналу (працівників) суб’єкта первинного фінансового моніторингу щодо виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

– побудови та забезпечення функціонування системи управління ризиками;

– здійснення ідентифікації, верифікації клієнтів (представників клієнтів), вивчення клієнтів та уточнення інформації про клієнтів;

– особливостей здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів;

– забезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;

– порядку зупинення та поновлення здійснення фінансових операцій суб’єктами первинного фінансового моніторингу;

– проведення внутрішніх перевірок діяльності суб’єкта первинного фінансового моніторингу на предмет дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Зауваження та пропозиції до проекту розпорядження відповідно до статті 9 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» приймаються протягом одного місяця з моменту опублікування.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.02.2018

Семінари НАБУ будуть проведені за підтримки міжнародних організацій та ЄС

23.03.2018

30 березня у м. Дніпро відбудеться семінар для представників фінансових установ, діяльність яких здійснюється під наглядом Нацкомфінпослуг, на тему «Виявлення корупційних доходів»