НБУ дозволив небанківським установам купувати і переказувати валюту за кордон

12.10.2017

Національний банк дозволив небанківським фінансовим установам здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Як повідомила прес-служба Національного банку, про це йде мова у постанові Правління НБУ від 10 жовтня цього року №101 і набувають чинності 12 жовтня 2017 року.

Згідно повідомлення, мова йде про кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Окрім того, уточнюється порядок застосування виключень із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

У НБУ вважають, що зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ в міжнародних платіжних системах та подальшому розвитку економічних відносин в Україні. В той же час, вони не спричинять додаткового тиску на валютному ринку.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

08.01.2019

НБУ затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання

10.09.2018

НБУ запропонував для громадського обговорення проект постанови Правління Нацбанку «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»

12.12.2017

Колонка директора компании «24 Онлайн» Константина Буряка по вопросам СПЛИТа.