НБУ оприлюднив проекти постанов щодо нового валютного регулювання

12.11.2018

Національний банк підготував три проекти постанов, які визначають нові норми валютного регулювання, що застосовуватимуться після набрання чинності Законом «Про валюту і валютні операції» (з 7 лютого 2019 р.).

Перший документ – проект Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України. Проектом акта встановлюється структура валютного ринку України, а також загальний порядок та умови торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України і на міжнародних валютних ринках.

Другий документ – проект Положення про здійснення операцій з валютними цінностями, яким визначається порядок здійснення валютообмінних операцій, переказів за кордон, торгівлі валютою за готівку та проведення розрахунків за валютними операціями.

Третій документ – проект Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, що встановлює порядок ввезення та пересилання в Україну і з-за кордон готівкової валюти, а також банківських металів.

Зазначені проекти постанов безпосередньо стосуються професійних інтересів небанківських фінансових установ, які на підставі ліцензії НБУ здійснюватимуть обмін валюти, а також валютні операції з переказу коштів, міжнародного факторингу та розрахунків у валюті за договорами страхування життя.

Асоціація ОФУ пропонує небанківським фінансових установам ознайомитися із запропонованими вимогами нового валютного регулювання та у разі наявності зауважень чи пропозицій надіслати їх до Асоціації для узагальнення та подання до НБУ.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.10.2017

Нацбанк дозволив небанківським фінустановам здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем.

21.12.2018

Нацбанк оприлюднив повний пакет з семи проектів нормативно-правових актів, які з 7 лютого 2019 р. стануть основою для нової ліберальної системи валютного регулювання

08.01.2019

НБУ затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання