НБУ оприлюднив Програму дій на 2020 рік

16.01.2020

Національний банк України оприлюднив Програму дій на 2020 рік. Про це повідомляється на сторінці НБУ в Facebook.

Програма визначає, які пріоритетрні кроки робитиме Національний банк у 2020 році для втілення своїх семи стратегічних цілей.

Серед ключових пріоритетів НБУ цього року:

  • Покращення взаємодії з Урядом у межах виконання Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Національним банком України про взаємодію з метою досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності.
  • Сприяння ефективному функціонуванню державних банків, зокрема, через оновлення стратегій державних банків з урахуванням пропозицій Національного банку.
  • Запровадження законодавчих змін для спрощення кредитування. Сприяння ухваленню та впровадженню законодавчих змін щодо розвитку вторинного ринку непрацюючих кредитів (NPL).
  • Забезпечення прийому банками землі в якості застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільськогосподарських земель.
  • Упровадження закону про «Спліт», розроблення моделі регулювання ринку небанківський фінансових установ за сегментами, підготовка проектів нових законів «Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг», «Про страхування» та «Про кредитні спілки», початок впровадження ефективної системи регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором.
  • Упровадження принципів Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS), сприяння ухваленню пакета законопроектів про протидію розмиванню податкової бази. Після їх ухвалення та запровадження стане можливою повна валютна лібералізація в Україні.

Детальніше про пріоритети Національного банку на 2020 рік за посиланням.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

03.01.2018

Колонка генерального директора Объединения Финансовых Учреждений Виктории Волковской на Лига.Финансы

05.04.2018

ОФУ підготувало свої пропозиції щодо оновлення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року

25.06.2018

Колонка генерального директора ОФУ Виктории Волковской на Минфин