НБУ передбачає продовження тестування подачі звітності НФО до першої звітної дати

16.06.2020

Для тестування подачі звітності небанківськими фінансовими організаціями в Національний банк, яку він проводить з 2 березня 2020 року, зареєструвалося понад 1300 учасників ринку, але тільки 30% з них надали звітні файли. Про це агенції «Інтерфакс-Україна» повідомили в НБУ.

Нацбанк також зазначив, що за його оцінками функція державного регулювання та нагляду на ринку фінансових послуг з 1 липня 2020 буде охоплювати понад 1800 установ (остаточна кількість буде визначено після передачі всіх справ від Нацкомфінпослуг, в тому числі актуальної інформації про видані ліцензії).

«Для полегшення адаптації небанківських установ до вимог НБУ передбачається продовження тестування в середині липня 2020 року (до першої звітної дати). Очікується, що це дозволить пройти тестування 100% НФУ», - зазначає центробанк.

При цьому регулятор підкреслив, що регламент тестування не передбачає проведення оцінки якості звітності та відповідності респондентів (небанківських установ) нормативним вимогам. Оцінка якості звітності буде зроблена за результатами отримання звітності від усіх небанківських установ за другий квартал поточного року, орієнтовно в другій половині липня. Вже після цього відповідні підрозділи нагляду в НБУ проводитимуть аналіз на відповідність небанківських установ нормативним вимогам.

НБУ також повідомив, що процес передачі повноважень Нацкомфінпослуг в Національний банк ще не завершений, хоча переважна більшість процесів, необхідних для виконання Національним банком повноважень з регулювання і нагляду ринків небанківських фінансових послуг, вже налагоджений всередині центробанку.

Що стосується кількості співробітників, які перейшли на роботу до нового регулятора з Нацкомфінпослуг, то зараз триває процес співбесіди згідно напрямків і відповідно до переліку функцій, які переходять від Комісії до НБУ з 1 липня 2020 року.

«Зараз ряд співробітників Комісії отримали пропозиції переходу до Національного банку, деякі вже навіть фактично почали виконувати посадові обов'язки, пов'язані з функціями регулювання ринків небанківських фінансових послуг. У той же час точна кількість осіб, які перейдуть на роботу з Комісії в НБУ, можна буде назвати після завершення процесу співбесід», - підкреслили в Нацбанку.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

10.06.2020

Асоціація фінансових інституцій звернулася до НБУ з листом з приводу подання фінансовими установами звітності у тестовому режимі.

30.01.2020

Представники небанківського фінансового ринку зустрілися з фахівцями Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку.