НБУ презентував для громадського обговорення проєкт положення про порядок інспектування небанківських фінустанов

16.07.2020

Національний банк презентував для громадського обговорення проєкт Положення про порядок інспектування небанківських фінансових установ, яке має відмінити чинні розпорядження Нацкомфінпослуг щодо інспекційних перевірок.

У НБУ вважають, що прийняття запропонованого Положення дасть змогу чітко врегулювати порядок проведення інспекційних перевірок, що забезпечить прозорість цього процесу, а учасникам дасть можливість реалізувати право на ознайомлення з результатами інспекційної перевірки та надання відповідних пояснень або заперечень (за потреби).

Цим проєктом Положення НБУ має намір урегулювати такі питання як: види інспекційних перевірок, порядок їх організації та проведення; склад, права та обов’язки інспекційної групи, права та обов’язки керівників і працівників об’єкта перевірки, порядок доступу до приміщень, систем автоматизації операцій, інформації/документів та їх копій, оформлення результатів інспекційних перевірок, порядок дій у разі перешкоджання здійсненню інспекційних перевірок.

Метою цього Положення є уніфікація підходів до врегулювання вищезазначених питань як для банків, так і для учасників ринків небанківських фінансових послуг з урахуванням ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Громадське обговорення триватиме місяць. Зауваження та пропозиції до проєкту Положення приймаються до 16 серпня 2020 року на електронну адресу НБУ- NBFI.regulations@bank.gov.ua.

Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

 

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

20.05.2020

Асоціація Фінансових Інституцій ініціювала та провела zoom/конференцію-зустріч фінкомпаній з представниками Національного банку.

03.01.2018

Колонка генерального директора Объединения Финансовых Учреждений Виктории Волковской на Лига.Финансы