НБУ зустрівся з учасниками ринку небанківських фінпослуг

09.10.2019

Національний банк зустрівся з учасниками ринку небанківських фінансових послуг. Захід у форматі круглого столу відбулася 8 вересня безпосередньо в НБУ.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, директори департаментів та управлінь Нацбанку, представники фінансових компаній, ломбардів та бюро кредитних історій. Також до Нацбанку завітали і представники проекту USAID.

Учасники зустрічі обговорили першочергові плани та дії НБУ після ухвалення Закону про «СПЛІТ» Нацкомфінпослуг, стратегію розвитку небанківського фінансового ринку до 2025 року і, загалом, подальшу взаємодію між Нацбанком на небанківським фінринком.

Представники НБУ розповіли ринку про першочергові завдання проекту «СПЛІТ» та ключові аспекти нової моделі регулювання для небанківських фінансових установ.

Зокрема, НБУ зауважив, що особливу увагу в регулюванні та нагляді за діяльністю фінансових компаній буде приділяти таким питанням як виконання вимог фінансового моніторингу, розкриття структури власності та відповідність вимогам фінансових компаній положенням закону про захист прав споживачів.

Нацбанк повідомив, що при ньому буде створено комітет з нагляду за небанківськими фінансовими установами. Департамент нагляду за фінансовим компаніями перейде у новий підрозділ НБУ ринкової поведінки департаменту захисту прав споживачів.

У свою чергу, представники ринку поставили декілька запитань Нацбанку.

Так, Всеукраїнська Асоціація Фінансових Компаній (ВАФК), розповівши про свою діяльність та готовність брати участь у перезапуску та реалізації проекту Спліт, поцікавилась ставленням НБУ до саморегулівних організацій на ринку.

Асоціація «Об’єднання фінансових установ» (ОФУ/АФІ) поцікавилася, як Нацбанк планує реалізовувати Програму Уряду відносно створення умов для наведення НБУ порядку на ринку небанківських фінансових послуг, що захистить банки від недобросовісної конкуренції та дозволить уникнути професійного конфлікту інтересів. До речі , представники НБУ на це відповіли, що конкуренції на цих ринках немає і бути не може, а відповідно не може бути і конфлікту інтересів.

Представник фінансової компанії Moneyveo запитав фахівців НБУ, як вони ставляться до норми законопроекту про фінмоніторинг, яка передбачає встановлення єдиних штрафів для банків та небанківських установ у розмірі до 170 млн грн. На що була надана відповідь про те, що питання дійсно потребує доопрацювання, а штрафи мають будуть пропорційні діяльності.

Також він питав, чи планує НБУ встановлювати економічні нормативи для фінкомпаній, а також збільшувати вимоги до власного капіталу.

Представників БКІ цікавила подальша взаємодія їх з Національним банком.

Загалом, НБУ наголосив, що готовий приймати від ринку пропозиції щодо доробки обох документів, як проекту «СПЛІТ», так і Стратегії розвитку фінансового сектору 2025. Фінансові установи можуть як самі надіслати свої пропозиції до НБУ, так і передати їх у свої асоціації, які, в свою чергу, зберуть, узагальнять їх та подадуть регулятору.

Презентація НБУ

Теги: 

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

03.01.2018

Колонка генерального директора Объединения Финансовых Учреждений Виктории Волковской на Лига.Финансы

30.10.2018

Блог Сергея Носенко, старшего управляющего директора International Investment Partners LLC, основателя общественной организации «Розвиток» на LB.ua