Небанківський фінансовий ринок: підсумки року

29.12.2017

Шановні колеги та друзі!

Асоціація «Об’єднання фінансових установ» щиро вітає вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Традиційно склалося, що саме напередодні Нового року час підводити підсумки року минулого та поділитися планами на рік наступний. ОФУ не хоче бути винятком.

2017 рік був для ринку небанківських фінансових послуг як ніколи багатий на події. Ринок пережив переліцензування згідно новим Ліцензійним умовам, та зміни в правилах звітності фінустанов, які за цим слідували.

10 червня набрав чинності закон про споживче кредитування, який покликаний захищати права позичальників-фізосіб. Ринку це однозначно піде на користь, адже конкуренція між його учасниками стане більш прозорою.

А ось законопроект №6027, який покликаний підвищити довіру між банками та їх клієнтами, знову відклали у довгий ящик. Хоча документ переслідує надзвичайно важливу для ринку ціль – захист прав кредиторів.

Усі події, які відбувалися на ринку, не проходили повз увагу ОФУ. Як об’єднання, покликане представляти інтереси ринку та вибудовувати місток взаємодії між ним та владою, Асоціація брала активну участь у всіх важливих нормотворчих процесах. Більше того, ОФУ виступило ініціатором низки заходів, покликаних вирішити як поточні, так і ключові для ринку питання.

В лютому 2017 року, вже через місяць після свого створення, ОФУ провело свій перший круглий стіл з питань впровадження нових ліцензійних умов. У березні – семінар з питань переоформлення ліцензій та нових вимог до звітності кредитних установ, у травні - семінар-практикум, присвячений закону про споживче кредитування, а у вересні – семінар, на якому роз’яснювались нові правила роботи на ринку. У червні керівництво ОФУ провело прес-конференцію, на якій підняло тему можливого здешевлення кредитів для населення, де ще раз звернуло увагу на необхідність прийняття законопроекту №6027.

Крім того, Асоціація проводила численні зустрічі зі своїми членами, збиралася на робочих групах, виносила актуальні питання на Громадську раду при Нацкомфінпослуг.

Ми завершили рік надзвичайно важливим, масштабним заходом – Форумом учасників фінансового ринку, де представники всіх секторів небанківського ринку разом з народними депутатами та представниками регуляторів – НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг обговорили питання подальшого реформування ринку та його регулювання.

Ми хочемо ще раз подякувати усім, хто був разом з нами протягом 2017 року, а також тим, хто планує приєднатися до нас надалі. Ми сподіваємося, що і в наступному році наша співпраця буде такою ж злагодженою та плідною, й ми реалізуємо ще багато успішних проектів, які сприятимуть подальшому, активному розвитку та процвітанню фінансового ринку!

З Новим роком! Здоров'я, щастя, достатку і благополуччя вам та вашим родинам! Нехай у вашому житті панують гармонія та удача!

З повагою,

Генеральний директор ОФУ

Вікторія Волковська

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

18.05.2018

Представники ОФУ взяли участь у круглому столі «Захист прав споживачів фінансових послуг в Україні: стан та перспективи законодавчого удосконалення»

03.01.2018

Колонка генерального директора Объединения Финансовых Учреждений Виктории Волковской на Лига.Финансы