НКЦПФР надала роз’яснення з питань обов’язкового членства управителів ФФБ в одному з профоб’єднань учасників фондового ринку

13.05.2020

Асоціація Фінансових Інституцій звернулась до НКЦПФР з листом, у якому попросила надати роз’яснення щодо питань подальшої діяльності управителів ФФБ, а саме щодо їх обов’язкового членства в одному з професійних об’єднань учасників фондового ринку та відповідальності за порушення зазначених вимог.

НКЦПФР надала АФІ свою відповідь. А також детально пояснила, які зміни чекають фінкомпанії – управителів ФФБ, в зв’язку з прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

Пропонуємо Лист НКЦПФР до ознайомлення.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» 12 вересня 2019 року. Відповідно до нього, починаючи з 1 липня 2020 року регулювання та нагляд за діяльністю фінансових компаній – управителів фондів фінансування будівництва здійснюватиметься НКЦПФР.

Крім того, документ передбачає внесення змін до Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме до статті 16, в якій вказано, що діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю віднесено до професійної діяльності на фондовому ринку.

При цьому нормами цього ж Закону передбачено, що професійна діяльність учасників фондового ринку, крім фондових бірж та депозитаріїв, здійснюється за умови членства щонайменше в одному об’єднанні професійних учасників ринку цінних паперів та/або саморегулівній організації, що об’єднує професійних учасників ринку цінних паперів за відповідним видом професійної діяльності.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

19.12.2019

Представники АФІ взяли участь у засіданні Національної комісії з цінних паперів на фондового ринку (НКЦПФР), під час якого були розглянуті питання сертифікації, які, в тому числі, стосуються фінансових компаній – управителів ФФБ.