НКЦПФР розпочала регулювати та наглядати за новими фінансовими установами

02.07.2020

З 1 липня 2020 року функцію регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю розпочала виконувати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Про це повідомляється на сайті Комісії.

Учасники ринків небанківських фінансових послуг після переходу під регулювання і нагляд НКЦПФР з 1 липня продовжать керуватися законодавством, впровадженим за час діяльності Нацкомфінпослуг. Ліцензії на послуги управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю та ліцензії на послуги в системі накопичувального пенсійного забезпечення в частині адміністрування недержавних пенсійних фондів вважатимуться переоформленими згідно з цим законодавством.

1 липня 2020 року НКЦПФР прийняла рішення №341, згідно якого управителі, що здійснюють управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснюють операції з нерухомістю та адміністратори недержавних пенсійних фондів, ліцензії яких чинні станом на 30 червня 2020 року, а також недержавні пенсійні фонди були включені до відповідних реєстрів, ведення яких здійснює НКЦПФР. Цим рішенням також встановлений тимчасовий порядок подання цими суб’єктами інформації (документів), пов’язаних зі зміною даних, що містяться в їх реєстраційних та ліцензійних справах.

Для забезпечення безперебійності діяльності, звітування та нагляду НКЦПФР ухвалила низку нормативно-правових актів, спрямованих на правонаступництво функцій з державного регулювання і нагляду у сферах, що перейшли до Комісії, а саме:

«Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності управителів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку»

«Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором НПФ адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення»

зміни до «Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками»

нову редакцію «Порядку погодження набуття особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку», який буде також розповсюджуватись на нові види діяльності на фондовому ринку

проект Порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення

зміни до Положення про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку

Положення про порядок атестації фахівців з питань фондового ринку

Комісія наразі розробляє нову редакцію ліцензійних умов провадження діяльності на ринку цінних паперів, дія яких буде розповсюджуватись на вищезазначені види діяльності. Найближчим часом документ планується винести на обговорення.

Перевірки нових учасників, що здійснюють професійну діяльність на фондовому ринку, розпочнуться після державної реєстрації відповідного нормативно-правового акту, що регулюватиме порядок проведення планових і позапланових перевірок (орієнтовно вересень 2020 року).

Усі зміни та нововведення щодо регулювання діяльності нових видів професійної діяльності на ринку цінних будуть обговорюватись з учасниками ринку та оприлюднюватимуться на офіційному вебсайті НКЦПФР.

Нагадаємо, Закон про спліт, прийнятий 12 вересня 2019 року, передбачав розподіл функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), між Національним банком України (НБУ) та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно із законом, НКЦПФР стала регулятором у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а також функціонування фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю, а НБУ – регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

26.12.2019

Представники АФІ зустрілись з керівництвом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

17.01.2020

17 січня представники АФІ зустрілися з керівництвом та фахівцями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), щоб обговорити питання діяльності компаній – управителів фондами фінансування будівництва (ФФБ) та їх подальшого регулювання Комісією.

03.06.2020

Фінансові компанії – управителі фондів фінансування будівництва, які є членами АФІ разом з фахівцями НКЦПФР провели онлайн-конференцію.

Під час онлайн-конференції учасники обговорили питання, що стосуються: