ОФУ надало пропозиції до Нацкомфінпослуг щодо змін до порядку надання звітності фінкомпаніями

17.07.2018

26 червня цього року на веб-сайті Нацкомфінпослуг було оприлюднено проект розпорядження «Про затвердження Змін до Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу».

За результатами опрацювання зазначеного проекту акту ОФУ надало такі пропозиції до нього:

1. Пункт 1 розділу V Порядку, який згідно з проектом Змін пропонується викласти в новій редакції, не містить положення про те, що звітність може бути подано в паперовому вигляді лише на підставі окремого рішення Нацкомфінпослуг щодо окремої фінансової установи.

Таке положення передбачене чинною редакцією пункту 1 розділу V Порядку, проте у новій редакції цього пункту, що пропонується проектом Змін, воно відсутнє.

ОФУ вважає, що зазначене положення є необхідним, оскільки воно дає змогу певній фінансовій компанії виконати вимоги Порядку у разі виникнення у неї обʼєктивних причин (пожежа, вилучення компʼютерної техніки правоохоронними органами тощо), що перешкоджають поданню звітності в електронній формі.

2. Чинний Порядок, а також проект Змін, нажаль, не містить відповіді на те, що робити всім фінансовим компаніям, а також Нацкомфінпослуг у разі виникнення збоїв у роботі програмно-технічних засобів регулятора, за допомогою яких подається електронна звітність.

У звʼязку з цим Асоціація пропонує доповнити розділ V Порядку положеннями про те, що фінансові компанії (у тому числі фінкомпанії - управителі, фінкомпанії - адміністратори, фінкомпанії групи А і групи Б), фінансові установи - юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці мають право подати звітність у паперовому вигляді у разі оприлюднення на веб-сайті Нацкомфінпослуг повідомлення про збій у роботі програмно-технічних засобів, за допомогою яких подається звітність в електронній формі. Таке повідомлення оприлюднюється не пізніше трьох робочих днів до закінчення кінцевих термінів подання звітності, визначених цим Порядком.

Після відновлення роботи зазначених програмно-технічних засобів та оприлюднення на веб-сайті Нацкомфінпослуг повідомлення про відновлення їхньої роботи фінансові установи подають до Нацкомфінпослуг звітність відповідно до вимог абзаців першого – четвертого пункту розділу V Порядку.

Таким чином, ОФУ пропонує доопрацювати проект Змін з урахуванням вищезазначених пропозицій.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.02.2018

ОФУ запропонувало Нацкомфінпослуг організувати робочу зустріч або практичний семінар для спільного тестування модуля звітності КІС та одержання відповідей на питання фінринку

08.01.2019

На офіційному сайті Нацкомфінпослуг опублікувано таксономію UA XBRL МСФЗ - відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією

26.09.2017

Нацкомфінпослуг на відкритому засіданні 26 вересня 2017 року схвалила доопрацьовані проекти, участь у розробці яких на протязі декількох місяців приймало ОФУ.