ОФУ надало пропозиції до проекту додаткових вимог до договорів з фізособами про надання кредиту

25.03.2019

Асоціація «Об’єднання фінансових установ» надала до Нацкомфінпослуг пропозиції до оприлюдненого на сайті регулятора проекту Додаткових вимог до договорів з фізичними особами про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Як зазначається в Аналізі регуляторного впливу проекту, розробку документа зумовило збільшення скарг споживачів, які отримали фінансову послугу з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та збільшення порушень законодавства про фінансові послуги фінансовими установами, що надають таку послугу.

Водночас, ОФУ вважає, що до певні положення проекту акту за своїм змістом є такими, що або дублюють, або по-іншому визначають вимоги щодо істотних умов кредитних договорів, ніж це визначено Законами «Про споживче кредитування» та «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

У звʼязку з цим ОФУ надала свої пропозиції, спрямовані на узгодження проекту акту з вищезазначеними законами України.

Також ОФУ запропонувала виключити з проекту документа розділ, який регламентує процедури укладення електронних договорів, оскільки такі процедури унормовані Законом «Про електронну комерцію».

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.06.2017

Генеральный директор AFI Виктория Волковская выступила экспертом в материале о законе о потребкредитовании в издании «Фокус».

04.03.2019

1 березня 2019 року в приміщенні Нацкомфінпослуг відбулась робоча зустріч учасників ринку з керівництвом Комісії