ОФУ підготувало пропозиції щодо оновлення Комплексної програми розвитку фінсектору

05.04.2018

Об’єднання фінансових установ підготувало свої пропозиції щодо оновлення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Відповідні пропозиції асоціація надіслала до Національного банку.

Зокрема, ОФУ пропонує доповнити розділ А «Забезпечення стабільності та динамічного розвитку фінансового сектору» розділу V Програми новим заходом А.23 такого змісту: «Стимулювати розвиток фінансово-кредитних механізмів фінансування будівництва житла та іпотечного кредитування».

цього пропонується урегулювати питання щодо можливості отримання довірителями фондів фінансування будівництва іпотечних кредитів в небанківських фінансових установах, які є управителями таких фондів, за одночасного запровадження механізмів часткового фінансування житлового будівництва за рахунок власних коштів цих управителів.

цього, необхідно розробити та реалізувати план внесення змін до законодавства, який би передбачав заходи щодо здешевлення іпотечних кредитів для громадян, запровадження економічних стимулів для іпотечних кредиторів, а також обов’язок фінансових установ передавати на регулярній основі інформацію про видані позичальникам кредити до бюро кредитних історій .

Захід А.6 розділу V Програми «Удосконалення системи регулювання на нагляду за фінансовим сектором» ОФУ пропонує доповнити новим завданням такого змісту: «Удосконалити законодавство щодо ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім банківських послуг та професійної діяльності на ринку цінних паперів), у тому числі визначити особливості ліцензування такої діяльності, установити для небанківських фінансових установ одночасну процедуру набуття статусу фінансової установи та одержання відповідної ліцензії, а також достатній строк для розгляду регулятором ліцензійного пакету документів».

Крім того, розділом V Програми передбачено захід В.4/2 «Провести перерозподіл функцій регуляторів (SPLIT)». Разом з тим, експерти асоціації зауважують, що на даний час значна кількість професійних асоціацій учасників ринку, зокрема ОФУ, не підтримують концепцію реформування регуляторів, закладену у прийнятій в першому читанні редакції проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (№ 2413а від 20 липня 2015 року).

Думки з приводу цього законопроекту розділилися і в народних депутатів України. Так, до другого читання законопроекту № 2413а народними депутатами України – членами профільного комітету Верховної Ради надано ряд правок та пропозицій, які суттєво відрізняються між собою та передбачають різні підходи щодо перерозподілу функцій регуляторів.

Дискусія з цього питання ще триває, однак фактом є те, що законопроект № 2413а тривалий час не розглядається Верховною Радою у зв՚язку з його неоднозначністю.

Враховуючи вищезазначене, ОФУ пропонує виключити з розділу V Програми захід В.4/2 або, принаймні, перенести термін його виконання до 31 грудня 2019 року.

Нагадаємо, 2 квітня цього року ОФУ взяло участь у зустрічі представників фінансового сектору щодо оновлення Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року, затвердженої Розпорядження Нацкомфінпослуг від 11 червня 2015 № 1367. Зустріч відбулася у Національному банку України.

Під час зустрічі регулятор звернувся до учасників зустрічі з проханням ще раз переглянути й проаналізувати Програму та надіслати свої зауваження та пропозиції до НБУ.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

03.01.2018

Колонка генерального директора Объединения Финансовых Учреждений Виктории Волковской на Лига.Финансы

15.10.2020

15 жовтня за ініціативи АФІ відбулася Zoom конференція, на якій фінансові компанії обговорили Положення про застосування Національним банком України заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.