ОФУ пропонує розширити дію законопроекту №6027 на небанківський сектор

05.07.2017

4 липня 2017 року у Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі представників асоціацій та експертів фінансового ринку пройшло обговорення проекту закону № 6027 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами».

Нагадаємо, цим документом передбачається внести зміни до 18 діючих нормативних актів й, у тому числі, до Цивільного Кодексу. Зокрема, законопроект передбачає внесення поправок, які стосуються питань доступу до реєстрів нерухомості (взятої у кредит на умовах іпотечного кредитування) та заставного майна у вигляді земельних ділянок, квартир чи будинків; платіжних систем й переведення грошей в Україні; використання електронного підпису при наданні фінансових послуг; деяких моментів у випадку виникнення поручительства і гарантії при видачі кредиту и т.п.

Звичайно, Об’єднання фінансових установ (ОФУ) рахує, що всі ці норми законопроекту правильні, своєчасні й необхідні. Але не тільки для банків, як передбачає документ, а й для компаній небанківського сектору, які видають кредити у будь-якому вигляді.

Враховуючи це ОФУ, у ході обговорення документу, запропонувало його авторам поширити дію майбутнього закону у тому числі на небанківські фінансові компанії. Що, як не дивно, викликало бурхливе обговорення. А саме, було висловлено чимало інших думок, а також застережень з приводу того, що документ, у разі прийняття, буде надавати певні можливості не тільки тим, хто надає кредити, але й тим, хто займається проблемною заборгованістю - колекторам і факторинговим компаніям. Зокрема законопроект надасть їм можливість доступу до реєстрів. А банківський ринок, як показує практика, ще не готовий поділитися цими преференціями з іншими учасниками ринку.

Як результат, учасниками обговорення було прийняте відносно компромісне рішення - змінити назву документу на «проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування».

ОФУ сподівається, що це рішення буде враховане й, тим самим, майбутній закон буде поширюватися як на банківський, так і небанківський ринок.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

13.09.2017

12 вересня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» презентував результати дослідження роботи українських фінансових установ на ринку споживчого кредитування.