ОФУ провела дружню зустріч з представниками фінкомпаній: звіт

03.07.2017

30 червня 2017 року Об’єднання фінансових установ (ОФУ) провело дружню зустріч з представниками фінансових компаній, які протягом останніх місяців активно брали участь у заходах Об’єднання, надавали свої пропозиції та скористалися його рекомендаціями.

 

 

У неформальній обстановці учасники зустрічі обговорити окремі професійні питання сьогодення небанківського фінансового ринку та озвучили, що саме їх турбує, що заважає працювати.

Крім того, скориставшись нагодою, керівництво ОФУ розповіло про те, як було створено асоціацію, які цілі та завдання вона перед собою ставить, а також про подальші плани ОФУ у напрямку співробітництва фінансового ринку та регуляторів або державних органів влади.

Чому виникла потреба в асоціації

Зокрема, презентуючи асоціацію, голова ради ОФУ Дмитро Кравченко відмітив, що знає проблеми фінансового ринку з середини, оскільки свого часу сам починав з того, що був працівником ломбарду, страхової компанії, пізніше став створювати фінансові компанії. Працюючи на ринку з 2004 року він зіштовхувався з великою кількістю проблем. Останньою краплею, за його словами, став той час, коли українська влада вирішила знищити регулятора фінансового ринку, а його функції передати Нацбанку.

«Тому перед нами – компаніями небанківського фінансового ринку - постало питання створення щита, який би дозволив ринку, з однієї сторони, вижити, а з другої - мінімізувати ризики застосування нового законодавства», - відверто пояснив причини створення ОФУ Д. Кравченко.

Як наслідок, у січні було прийнято рішення створити відповідну асоціацію й покликати на посаду її генерального директора Вікторію Волковську, яка на протязі останніх 20 років працювала в асоціаціях й має чималий досвід у відстоюванні професійних  інтересів ринку перед владою.

За словами Д. Кравченко, саме асоціація може допомогти гравцям фінансового ринку задавати владі «незручні» запитання й наполягати на відповіді, не ризикуючи, що завтра у ту чи іншу компанію регулятор прийде з перевірками.

«Питання владі задає не персоніфікована структура, й це знімає усі ризики з компаній», - пояснив він. До того ж, асоціація активно співпрацює з органами державної влади, відстоюючи інтереси своїх учасників.

Цілі та завдання асоціації

В свою чергу, В. Волковська нагадала, що основне завдання асоціації – побудувати між регулятором і ринком своєрідний міст взаємодії й спільної діяльності.

«Ми хочемо зрілих, прозорих та дружніх відносини бізнесу і регулятора, який має виступати як захисником бізнесу, так і справедливим арбітром. Ми пропонуємо спільно  розробляти реальні і зрозумілі правила, разом опрацьовувати законодавчі ініціативи і зміни у нормативно-правових актах», - відмітила гендиректор ОФУ.

Й додала, що оскільки цілі асоціації дуже глобальні й амбіційні, вона не має у планах надавати індивідуальні консультації своїм учасникам, вести індивідуальне юридичне супроводження або аудит своїх членів. Проте, ОФУ налаштована опрацьовувати та надавати рекомендації і консультації по тих питаннях, які стосуються і можуть бути корисними її членам – учасникам ринку фінансових послуг.

В. Волковська повідомила, що ОФУ вже активно працює з Нацкомфінпослуг й «засунула свого носа» у всі документи, які прямо чи опосередковано стосуються встановлення вимог до учасників фінансового ринку. А саме, Положення про обов’язкові критерії та фінансові нормативи, а також вимоги, що обмежують ризики в діяльності ФФБ; Вимоги до кредитних посередників та до їх діяльності у сфері споживчого кредитування; Зміни до Закону про фінпослуги щодо формування реєстру осіб, які втратили бездоганну ділову репутацію; Положення про показники і вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами під час надання фінансових послуг фінансовими компаніями.

Також представники ОФУ увійшли до складу робочої групи, створеної при Комітеті ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності, а також введені в робочі групи по роботі з проектами нормативно-правових актів, створених при Нацкомфінпослуг.

«Сьогодні ОФУ серед депутатів, представників органів державної влади поширює ідею захисту прав кредитодавця (інвестора). Зокрема, ОФУ лобіює зміни до законопроекту № 6027 та його поширення на небанківські фінансові установи, а також уважно стежить за розробкою законопроекту, що стосується створення в Україні інституту фінансового омбудсмена», - розповіла В. Волковська.

Вона наголосила, що з’являються нові й нові вимоги, які висувають ще більші вимоги до фінансових компаній. Однак, доволі часто  ці вимоги пишуть люди, які не є практиками, більш того, вони  не готові вести розмови з будь-якими компаніями - малими чи великими, оскільки це може виглядати так, ніби компанії лобіюють свої інтереси.

«А ось асоціаціям лобіювати інтереси своїх членів можна! Є органи, які захищають інтереси держави і споживача. Наше завдання – стати потужною, багаточисельною організацією для захисту інтереси учасників ринку», -  підкреслила генеральний директор ОФУ В. Волковська.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОФУ

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

13.03.2018

Интервью президента Объединения финансовых учреждений Дмитрия Кравченко в рамках спецпроекта «Украина и MIPIM» на ЛІГА.net

24.08.2017

Об’єднання Фінансових Установ щиро вітає усіх з 26-ю річницею незалежності України!

26.12.2018

Напередодні новорічних свят усі традиційно підводять підсумки року