ОФУ взяло участь у засіданні Громадської ради при Держфінмоніторингу

15.08.2018

Представники ОФУ взяли участь у шостому засіданні Громадської ради при Державній службі фінансового моніторингу, яке відбулося 14 серпня 2018 року.

Головним питанням порядку денного Громадської ради обуло обговорення основних положень проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Представники Державної служби фінансового моніторингу презентували документ та звернули увагу учасників засідання на головні зміни, які відбудуться в законодавстві з питань фінансового моніторингу.

Зокрема, зазначеним проектом закону посилюється відповідальність суб’єктів первинного фінансового моніторингу за порушення вимог законодавства. Так статтею 32 проекту закону за окремі види правопорушень передбачено штрафні санкції в розмірі до 100 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі вчинення двох і більше порушень максимальна сума штрафу, яка може бути застосована до суб’єктів первинного фінансового моніторингу, які є небанківськими фінансовими установами, не повинна перевищувати 10 000 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Разом з тим при визначенні заходу впливу та розміру штрафу суб’єкти державного фінансового моніторингу повинні враховувати обставини вчиненого порушення, в тому числі серйозність та тривалість порушення, фінансовий стан суб’єкта первинного фінансового моніторингу, вигоду одержану ним внаслідок вчиненого порушення, збитки третіх осіб, спричинені вчиненим порушенням та інше.

Крім того розширюються повноваження суб’єктів державного фінансового моніторингу. Так, наприклад, пунктом 16 статті 11 проекту закону передбачено, що суб’єкти державного фінансового моніторингу встановлюють особливості, порядок та надійні джерела для проведення належної перевірки клієнтів.

Також законопроектом передбачено можливість залучення до процесу верифікації та ідентифікації агентів на підставі письмового договору.

З текстом проекту закону можна ознайомитися на сайті Державної служби фінансового моніторингу.

Асоціація звертається з пропозицією до своїх членів ознайомитись з проектом закону та, у разі наявності пропозицій, надати їх до Асоціації для узагальнення та надання до Міністерства фінансів. Пропозиції просимо надати до 22 серпня 2018 року.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

16.08.2017

Держфінмоніторинг запрошує на підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу відповідних працівників, а також працівників, залучених до проведення фінансового моніторингу фінансових установ.

26.12.2018

У Верховній Раді зареєстрований проект закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

20.09.2017

Держфінмоніторинг запрошує на підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу відповідальних працівників, а також працівників, залучених до проведення фінмоніторингу фінансових установ.