Підсумки семінару ОФУ «Спліт. Аудит. Електронні договори»

31.01.2019

30 січня відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Спліт. Аудит. Електронні договори». Учасники семінару обговорили долю законопроекту № 2413а (Спліт), питання аудиту фінансових компаній та укладення електронних договорів з надання фінансових послуг.

Відкрила семінар генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська. Саме вона ознайомила присутніх з історією появи законопроекту про Спліт та неоднозначної ситуації, яка склалася навколо законопроекту.

Справа в тому, що з 2015 року, коли він був написаний, законопроект багато разів переписували. І та редакція, яку зараз намагаються винести на голосування до Верховної Ради не має нічого спільного із тим документом, який планували прийняти з самого початку.

В. Волковська пояснила присутнім, хто і з якою метою просуває саме такий законопроект. При цьому, вона висловила здивування, що деякі учасники небанківського фінансового ринку його також підтримують, знаючи, що Спліт фактично виведе їх з-під законодавчого поля й поставить питання щодо їх подальшої роботи.

«Дивно чути заяви, що «є компанії, які не бояться Спліта». «Боятися» або «не боятися» будь-якого закону чи реформи, м’яко кажучи, непрофесійно. Інша справа, підтримувати чи не підтримувати пропозиції відмовитися від законодавчо врегульованих принципів регулювання. На нашу думку, компанії, які «не бояться Спліта» просто не вивчили а ні законопроект, підготовлений до другого читання, а ні висновки Головного юридичного управління Верховної Ради. Тому що ніяку фінансову установу не можуть влаштовувати пропозиції відмовитися від принципів регулювання в рамках законодавчого поля та погодитись на «ручне» регулювання без права оскарження», - сказала В. Волковська.

Приділила увагу В.Волковська і обговоренню «Білої книги», яка презентується як проект майбутнього регулювання небанківського фінансового ринку зі сторони Нацбанку в разі прийняття Спліта.

«Біла книга», яка насправді включає в себе чимало цікавих інноваційних пропозицій, на жаль, не має нічого спільного з положеннями законопроекту 2413а, який підготовлений до другого читання», - зауважила гендиректор ОФУ. І додала, що учасники ринку мають запропонувати громадськості іншу, альтернативну концепцію регулювання ринку небанківських фінансових послуг, де б враховувалися інтереси усіх учасників: держави, компаній та споживачів.

Директор ТОВ «АФ «ПКФ Аудит-фінанси» Наталія Гаєвська, у свою чергу, ознайомила присутніх з новим порядком подання аудиторських звітів. У ході презентації вона розповіла, які види аудиторських компаній є та які з них обслуговують фінансові компанії. Також Н. Гаєвська пояснила, які аудиторські звіти повинні подавати фінкомпанії, в залежності від їх розміру та виду послуг, які вони надають.

Методологи ОФУ Владислав Жигінас та Юрій Берестовський зосередили увагу учасників семінару на питаннях електронних договорів та онлайн-кредитування.

Зокрема, В. Жигінас надав учасникам семінару поради, які допоможуть їм уникнути проблем при заключенні е-договорів та приділив особливу увагу питанням обробки персональних даних.

В свою чергу, Ю. Берестовський, розповідаючи про нюанси онлайн-кредитування, підкреслив, що компанії, які надають ці послуги, сьогодні зіштовхуються зі значними труднощами, оскільки на законодавчому рівні не врегульована процедура дистанційної верифікації.

ОФУ запропонувала своїм членам більш активно підключилися до роботи з питань врегулювання діяльності на ринку онлайн-кредитування з метою у найкоротші строки вивести його у правове поле.

Завантажити презентації:

В. Волковська

Н. Гаєвська

В. Жигінас

Ю. Берестовський

Презентація з верифікацїї клієнтів

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

13.06.2019

12 червня відбувся семінар Об'єднання фінансових установ «Все про онлайн-кредитування», за участю представників Нацкомфінпослуг.

17.10.2019

Асоціація Фінансових Інституцій (АФІ) готує та анонсує проведення двох профільних семінарів.

Перший семінар – для керівників фінансових установ - буде присвячений темі СПЛІТ, другий – для бухгалтерів та програмістів – тонкощам системи фінансової звітності у форматі XBRL.