Підсумки семінару ОФУ «Верифікация при онлайн-кредитуванні. Аудит фінкомпаній»

01.11.2018

31 жовтня відбувся семінар Об'єднання Фінансових Установ «Верифікация при онлайн-кредитуванні. Аудит фінкомпаній».

На семінарі були розглянуті питання щодо аудиту небанківських фінансових установ та вимоги регулятора до аудиторських висновків, механізми верифікації при онлайн-кредитуванні та питання, як отримати максимум інформації про позичальника.

Ключовими спікерами семінару виступили: Наталія Гаєвська, Президент ВПГО «Спілка аудиторів України» (ВПГО «САУ»); Олександр Залєтов (Alex Zaletov), ​​член Нацкомфінпослуг; Галина Павленко, директор Департаменту регулювання та нагляду за фінансовими компаніями Нацкомфінпослуг; Ігор Невінчаній, Директор Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами Нацкомфінпослуг; Ілля Гулий, експерт фінансового ринку.

Першою виступила Н. Гаєвська. Вона детально проаналізувала Закон №2258-VIII «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який вступив в силу 1 жовтня цього року, та відзначила, що документ є достатньо сирим та складним.

Зокрема, вона нагадала, що Аудиторська палата – вже не той орган, що був.

«Зараз та палата ліквідована й створена саморегулівна організація», - пояснила вона.

Також Н. Гаєвська повідомила, що досі не сформований реєстр аудиторських фірм, тому порадила фінансовим компаніям просити у аудиторських компаній надавати всю інформацію згідно зі ст. 23 Закону про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Коли ж реєстр буде створений, фінансові компанії зможуть вибирати аудиторську компанію з переліку тих установ, які будуть у реєстрі.

Також вона підкреслила, що краще запрошувати аудитора до того, як звітність буде готова.

Г. Павленко більше зосередилася на онлайн-кредитуванні. Вона звернула увагу, що всі фінансові компанії, які ним займаються, мали на протязі 30 днів з дня початку цієї діяльності, повідомити Нацкомфінпослуг про зміни в переліку свої послуг. Однак, багато компаній цього не зробило. Хочу на сайті установ цей вид діяльності вказаний.

Крім того, вона звернула увагу на те, як фінансові компанії співпрацюють з факторинговими установами й додала, що на останні приходить багато скарг зі сторони споживача.

В свою чергу, І. Невінчаний повідомив, що за третій квартал цього року кількість скарг за кредитами, які були видані онлайн, збільшилася втричі. При чому на 90% ці питання були пов’язані з верифікацією.

«Були порушені права споживача. Надали кошти сторонній особі, десь заволодівши даними споживача», - повідомив І. Невінчаний.

Він також додав, що порушення правил верифікації може привести до втрати компанією Ліцензії.

«Щоб ринок розвивався, його потрібно перевести в більш цивілізовану форму», - вважає представник Нацкомфінпослуг.

Учасники ж семінару зауважили, що для роботи їм не вистачає ще одного нормативно-правового акту, яким будуть врегульовані особливості верифікації клієнтів під час укладання договорів на надання фінпослуг на умовах кредиту дистанційно.

Члени ОФУ виразили свою готовність взяти участь у його підготовці.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

18.01.2019

Шановні члени Об’єднання фінансових установ, у вівторок, 22 січня запрошуємо вас на робочу групу з питань онлйн кредитування

31.01.2019

30 січня відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Спліт. Аудит. Електронні договори»

25.10.2018

Компанії - члени ОФУ взяли участь у засіданні Комітету з розвитку небанківського фінсектору Спілки українських підприємців