Підсумки семінару ОФУ «Все про онлайн-кредитування»

13.06.2019

12 червня відбувся семінар Об'єднання фінансових установ «Все про онлайн-кредитування», за участю представників Нацкомфінпослуг.

Під час семінару були розглянуті найбільш актуальні питання онлайн-кредитування. Зокрема, учасники обговорили істотні умови договору про надання послуг з онлайн-кредитування, нюанси процесу укладання електронного договору (оферта, акцепт), вимоги до одноразового ідентифікатора щодо підпису клієнту та ситуацію з передачею та одержанням інформації з бюро кредитних історій.

Відкриваючи семінар, генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська нагадала присутнім, що питання онлайн-кредитування Асоціація піднімала ще рік тому. Тоді ОФУ звернулася до Нацкомфінпослуг з пропозицією розробити окремий нормативно-правовий акт, який би урегульовував усі питання даного виду кредитування.

Водночас, Нацкомфінпослуг почала працювати над проектом Положення про здійснення фінансового моніторингу, і ОФУ запропонувало регулятору включити до VIII розділу проекту норми, які би врегулювали питання онлайн верифікації та ідентифікації на відстані.

Далі виявилося, що ці питання цікавлять майже усі фінансові компанії. Тому приблизно три місяці назад при Нацкомфінпослуг була створена робоча група по цьому проекту, куди ввійшли представники ОФУ та інших асоціацій і професійних організацій.

Наразі робота над проектом майже завершена. «Ще одне-два засідання і ми отримаємо проект, який можна буде схвалювати Комісією як колегіальним органом», - повідомила В. Волковська.

У свою чергу, член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб повідомив, що в Україні працюють 70 компаній, які надають послуги з онлайн-кредитування. І на старті ці компанії мали абсолютно відмінні системи укладання договорів з клієнтами, тобто коже як міг трактував закон.

Однак, на даний момент ці компанії разом з Нацкомфінпослуг більш-менш зрозуміли, як заключати електронні договори.

Значну допомогу компаніям у цьому питанні мають надати Методичні рекомендації щодо укладення електронних договорів про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, в інформаційно-телекомунікаційних системах, які Нацкомфінпослуг оприлюднила 6 червня на своєму відкритому засіданні.

Також торкнувся Д. Ястреб і Вимог про надання інформації та документів стосовно електронних договорів, які з певного часу фінкомпанії мають надавати Нацкомфінпослуг.

Він повідомив, що «Вимоги» будуть переглянуті у частині подачі інформації та документів не два, а один раз в місяць, і не по всіх, а тільки по простроченим договорам. Крім того, компанії, які наразі подають інформацію один раз в місяці, у випадку відсутності на них скарг на протязі трьох місяців, інформацію по вимогам, за рішенням Нацкомфінпослуг, не подаватимуть.

Обговорили учасники семінару й необхідність подання фінансовими установами інформації до НКЦПФР для створення облікових записів у вигляді електронного документа, склад та форма якого повинні відповідати Специфікації електронної форми XML інформації про користувачів, уповноважених забезпечувати подання звітності підприємства. Інформацію потрібно було подати до 7 червня.

Зокрема, В. Волковська вкотре звернулися до Нацкомфінпослуг з проханням надати більш детальні рекомендації з приводу як подання інформації, так і подальших дій фінансових установ.

Цікавою виявилася і презентація партнерів ОФУ – Ліги приватних виконавців. Її представник Олексій Поляков розповів учасникам семінару, як компанії можуть стягувати борги у проблемних боржників, а також про додаткові методи перевірки позичальників.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Презентація В. Волковської

Презентація О. Полякова

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

31.01.2019

30 січня відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Спліт. Аудит. Електронні договори»

11.09.2017

У ході семінару буде обгворено поточну ситуацію на фінансовому ринку, а також нові правила роботи на ньому.

27.09.2017

Об’єднання Фінансових Установ провело семінар «Фінансовий ринок з перших вуст: вимоги регулятора», на якому були розглянуті ключові питання роботи фінансових компаній на ринку.