Планові перевірки небанківських фінансових установ відкладено на невизначений час

31.01.2018

Нацкомфінпослуг не здійснюватиме планових заходів державного нагляду (контролю) до затвердження Кабінетом Міністрів переліку органів, на які не поширюється дія Закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», – про це зазначено на офіційному веб-сайті регулятора.

Справа в тому, що пунктом 9 прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» внесено зміни до Закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Цими змінами продовжено на один рік (до 31 грудня 2018 року) мораторій на проведення планових перевірок контролюючими органами.

Однак, цей мораторій є «умовним», оскільки змінами до цього ж Закону передбачено, що Кабінет Міністрів повинен встановити перелік органів, на які не поширюється дія мораторію.

Поки що Урядом такого переліку не затверджено. Також невідомо чи буде включено Нацкомфінпослуг до нього. Якщо ж регулятора небанківського фінансового ринку не включать до названого переліку (або такий перелік взагалі не буде затверджено до кінця цього року), це означатиме, що у 2018 році буде діяти заборона на проведення планових перевірок на ринках, піднаглядних Нацкомфінпослуг.

Незважаючи на взяту паузу, Нацкомфінпослуг все таки розмістила на своєму веб-сайті план перевірок на 2018 рік, до якого включено 89 небанківських фінансових установ. Цікаво, що усі фінансові установи, включені до цього плану, віднесені Нацкомфінпослуг до суб՚єктів господарювання з незначним ступенем ризику (тобто в плані перевірок немає жодної фінансової установи з високим чи принаймні середнім ступенем ризику). Але це не означає, що діяльність таких фінансових установ дійсно є низькоризиковою. Справа в тому, що Кабінетом Міністрів до цього часу не затверджено критеріїв за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері ринків фінансових послуг, хоча відповідний проект вже розміщено на веб-сайті Нацкомфінпослуг.

згідно з вимогами Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», якщо критерії розподілу суб՚єктів господарювання за ступенем їх ризику не затверджено, то такі суб'єкти господарювання вважаються суб'єктами господарювання з незначним ступенем ризику та підлягають плановим перевіркам не частіше одного разу на п'ять років.

Об՚єднання Фінансових Установ продовжує відслідковувати ситуацію у цій сфері та інформуватиме про зміни законодавства з питань державного нагляду (контролю).

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

27.02.2019

27 лютого відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Все про планові і позапланові перевірки»

28.02.2018

Уряд затвердив перелік органів держнагляду, на які не поширюється дія закону про тимчасові особливості здійснення заходів держнагляду у сфері господарської діяльності

22.10.2018

Нацкомфінпослуг прийняла Розпорядження № 1811 від 11 жовтня цього року «Про схвалення переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у 2019 році»