Представники АФІ взяли участь у робочій групі, на якій обговорили нову редакцію закону про фінмоніторинг

05.11.2019

Представники АФІ взяли участь у робочій групі при Комітеті ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, на якій обговорили нову редакцію закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№ 2179).

Робоча група відбулася за участю представників Державної служби фінансового моніторингу, Національного банку, в тому числі Департаменту фінансового моніторингу НБУ, а також представників фінансового ринку.

Учасники робочої групи звернули увагу на певну невизначеність термінів у законопроекті, особливо таких як «підозра» та «кінцевий бенефіціар». А також у них виникли запитання щодо органів, які мають право перевіряти суб’єкти на предмет виконання вимог нового закону.

Крім того, учасники обговорили статтю 11 законопроекту щодо належної перевірки при онлайн-кредитуванні.

Але найбільшу увагу всі учасники робочої групи приділили розмірам штрафних санкцій за порушення законодавства з фінмоніторингу, які на сьогодні запропоновані на рівні 170 млн грн.

Зокрема, під час обговорення цієї норми, представники АФІ (серед яких були не лише співробітники Асоціації, але й її члени, а саме компанія Moneyveo) зауважили, що в Україні є небагато компаній, активи яких складають 170 млн грн. Також вони звернули увагу на відсутність у законопроекті чіткого визначення, в яких саме випадках можуть бути застосовані саме такі штрафи.

Відмітимо, що ці зауваження були сприйняті й, у тому числі, представниками Держфінмоніторингу. Вони погодилися з тим, що цю норму потрібно більш детально розглянути.

За підсумками робочої групи учасники домовилися, що вони опрацюють надані до законопроекту пропозиції з урахуванням того, що документ 1 листопада вже прийняли в першому читанні, і саме зараз іде його доопрацювання до другого читання та до прийняття.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

24.01.2018

29 січня – 1 лютого ІПОБ спільно з Держфінмоніторингу та Нацкомфінпослуг проведуть навчання з підвищення кваліфікації для фахівців фінустанов, відповідальних за первинний фінмоніторинг