Представники АФІ взяли участь в обговоренні Білої книги щодо майбутнього регулювання ринку факторингу

12.05.2020

Представники АФІ взяли участь в обговоренні Білої книги «Майбутнє регулювання ринку факторингу», яку Національний банк оприлюднив на минулому тижні.

Нагадаємо, що це четвертий із шести запланованих секторальних документів, в яких Нацбанк, як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг, описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни в регулюванні.

За словами представників НБУ, запропоноване Нацбанком регулювання ринку факторингу має дві ключові мети:

  • Сприяти розвитку в Україні класичного торгового факторингу як інструменту доступного та швидкого фінансування та управління дебіторською заборгованістю для бізнесу;
  • Встановити вимоги щодо прозорості та дотримання ринкової поведінки при здійсненні колекторської діяльності та розмежувати її з ринком торгового факторингу.

У цьому контексті, приємно відзначити, що НБУ передбачив створення реєстру колекторів. Це означає, що буде здійснений чіткий розподіл функцій між колекторськими та факторинговими компаніями.

Також фахівці Нацбанку звернули увагу на складність складання сьогодні бізнес-планів факторинговими компаніями.

Нагадаємо, АФІ піднімало це питання перед НБУ неодноразово. Оскільки ми вважаємо, що в сьогоднішніх умовах скласти реалістичний бізнес-план і, тим паче, його реалізувати досить важко.

Приємно, що НБУ прислухався до слів АФІ. Фахівці Нацбанку погодилися, що в період фінансової кризи замість бізнес-плану факторингові компанії зможуть обмежитися заповненням відповідної анкети.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

27.06.2017

В зв’язку з тим, що фінансовим установам сьогодні дуже важко стягувати борги з проблемних позичальників, які відмовляються платити за кредитами, в Україні знову масово відроджується таке явище, як колектори.