Представники АФІ взяли участь в онлайн-засіданні робочої групи щодо врегулювання простроченої заборгованості

08.09.2020

В п’ятницю, 4 вересня представники АФІ, у новому складі, вперше взяли участь в онлайн-засіданні робочої групи щодо врегулювання простроченої заборгованості, за ініціативою народного депутата, голови підкомітету з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики Ольги Василевської-Смаглюк.

Предметом розгляду робочої групи став текст законопроекту про врегулювання проблемної заборгованості за результатами опрацювання Національним банком України, а також із врахуванням концепції щодо регулювання колекторської діяльності, запропонованої регулятором у серпні цього року.

До розгляду були запропоновані зміни до статей Закону «Про споживче кредитування». Зокрема, щодо переліку документів, необхідних для внесення в Реєстр колекторських компаній, та відповідальності за порушення законодавства про врегулювання проблемної заборгованості.

На робочій групі також обговорювались питання, що стосуються захисту персональних даних та контрольно-наглядових функцій НБУ, а також доцільності включення до законопроекту норм щодо обов’язкової участі усіх суб’єктів, які здійснюють врегулювання простроченої заборгованості, у саморегулівній організації та повноваження таких організацій.

Нагадаємо, в кінці серпня на своєму офіційному сайті Національний банк повідомив, що, в зв'язку з порушенням колекторськими компаніями законодавства, він оновить підходи до регулювання діяльності колекторів. Зокрема НБУ створить реєстр колекторських компаній з переліком установ, які можуть здійснювати таку діяльність, і розробить кодекс етичної поведінки по відношенню до боржників. 

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

23.10.2018

Пропонуємо вам перелік останніх ініціатив і заяв регуляторів відносно майбутнього регулювання небанківського фінансового ринку.