Представники АФІ взяли участь в робочій групі при Комітеті ВР з питань з питань фінансів

29.10.2019

Представники АФІ взяли участь в робочій групі при Комітеті Верховної Ради з питань з питань фінансів, податкової та митної політики, засідання якої відбулося 28 жовтня. Під час засідання з Головою комітету та керівниками підкомітетів з питань банківської діяльності, монетарної стабільності, взаємодії з Національним банком України та захисту прав споживачів фінансових послуг і підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів (деривативи) обговорювався проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (№ 2284).

Законопроект передбачає врегулювання відносин, що виникають під час розміщення та обігу цінних паперів, укладення й виконання деривативних контрактів та правочинів з ними, а також комплексне законодавче врегулювання принципів функціонування організованих товарних ринків.

В той же час, документ містить чимало положень, які стосуються питань контролю та нагляду з боку НКЦПФР учасників фінансового ринку.

Саме тому представники АФІ звернули увагу на такі статті законопроекту, як ліцензування, запровадження Комплексної Інформаційної Системи (КІС) та перевірок. АФІ вважає, що:

  • з метою уникнення будь-яких корупціогенних чинників, у законі слід визначити вичерпний перелік документів, які подаються для одержання та анулювання ліцензій, прибравши з нього норми щодо витребування додаткових документів та призупинення строку розгляду документів;
  • на рівні закону, а не підзаконних нормативно-правових актів, слід «виписати» положення щодо перевірок учасників ринку;
  • з метою уникнення ситуації, за якої «електронізація» нагляду та впровадження КІС супроводжується встановленням плати за подання обов’язкової звітності чи іншої інформації, передбачити в законі, що КІС використовується саме НКЦПФР для зазначених у законопроекті цілей і на безоплатній основі.

АФІ хоче звернути увагу, що дані норми законопроекту регулюють не тільки відносин, що виникають під час розміщення та обігу цінних паперів та укладення й виконання деривативних контрактів, але й функціонування усіх організованих ринків.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

20.05.2020

Асоціація Фінансових Інституцій ініціювала та провела zoom/конференцію-зустріч фінкомпаній з представниками Національного банку.

21.01.2019

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо поновлення мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами»

30.05.2018

У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання ринків фінансових послуг»