Представники АФІ зустрілися з керівництвом та фахівцями НКЦПФР щодо питань діяльності управителів ФФБ

17.01.2020

17 січня представники АФІ зустрілися з керівництвом та фахівцями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), щоб обговорити питання діяльності компаній – управителів фондами фінансування будівництва (ФФБ) та їх подальшого регулювання Комісією.

Нагадаємо, 16 жовтня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав важливий для ринку небанківських фінансових послуг Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (№ 1069-2 від 6 вересня 2019 р.), більше відомий усім як Закон про СПЛІТ.

Серед іншого СПЛІТ передбачає, що з 1 липня 2020 року регулювання нагляд за управителями ФФБ переходять до НКЦПФР.

Під час зустрічі учасники обговорювали спеціальне законодавство фінансових установ, які надають фінансові послуги з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та окремі положення Закону «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю».

Приділи увагу й таким питанням, як переваги інвестування у купівлю житла шляхом використання ФФБ, питанням реєстрації та ліцензування управителів та їх звітності.

Не забули учасники й про міжнародний досвід використання інструменту ФФБ.

На завершення сторони домовились продовжити співпрацю.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

26.12.2019

Представники АФІ зустрілись з керівництвом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).