Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» дослідив, що українці знають про небанківські фінустанови

25.07.2017

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» презентував результати дослідження «Обізнаність та досвід населення України щодо використання послуг небанківських фінансових установ», яке на його замовлення провела компанія GFK Ukraine. Як виявилося, незважаючи на поширену думку, що населення України кредитується тільки в банках, а в тих же ломбардах або кредитних спілках грошей не бере, тому що високі відсотки, на практиці все є трохи інакшим. Більше того, дослідження Проекту USAID показали, що сектор небанківського кредитування росте в нашій країні набагато швидше банківського.

Так, наприклад, якщо кількість філій банківських установ в Україні в 2016 році скоротилося на 30%, то кількість небанківських фінансових установ зросла на 56%. Причому філіальна мережа ломбардів збільшилася на 23%, а інших кредитних установ - на 92%.

Однак ще активнішому зростанню обсягів кредитування споживачів небанківським сектором заважає необізнаність і вкорінені стереотипи, які сформувалися у населення на рахунок кредитування в небанківських фінустановах.

Наприклад, як показало дослідження Проекту USAID, значна частина громадян та МСБ до сих пір бояться зустріти псевдокредиторів або шахраїв, від яких вони, впевнені, захищені в банках. Вважають, що персональні дані громадян будуть використані кредитними установами не за призначенням. Бояться високих штрафних санкцій і переслідувань в разі неповернення кредиту.

Також існує певне нерозуміння самих принципів отримання кредитів в небанківських фінустановах. Наприклад, багато хто з громадян вважають, що для того, щоб взяти кредит у кредитній спілці необхідно спочатку вкласти в неї свої кошти або асоціюють кредити від союзу з кредитами «до зарплати».

Ще більше в цьому випадку не пощастило ломбардам. Деякі українці досі вважають, що там займаються скупкою краденого і що звернутися у ломбард - це остання межа для людини.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися тут - Reports to publishUSAID_FST_Report_NBFI_FGD_ukr_PDL.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

16.06.2017

В Україні половина фінансових компаній та ломбардів не отримали відповідні ліцензії, за якими вони мають працювати з 10 червня 2017 року.

03.12.2020

Колонка Першого заступника Голови Національного банку Катерини Рожкової НВ.Бизнес.

29.09.2017

Презентації спікерів та підсумкове відео з міжнародної конференції «Захист прав споживачів фінансових послуг: шлях до розбудови довіри».