Пропозиції ОФУ до проекту Положення про здійснення фін моніторингу стосовно верифікації

30.05.2019

При Нацкомфінпослуг працює робоча група із представників учасників небанківського фінансового ринку з приводу доопрацювання нового проекту Положення про здійснення фінансового моніторингу. Наразі Об’єднання фінансових установ чекає наступного засідання групи, на якому заплановане обговорення VIII розділу Положення, який стосується особливостей здійснення ідентифікації та верифікації під час віддаленого встановлення ділових відносин.

Як повідомлялося раніше, саме на рівні нового проекту ОФУ і намагається врегулювати питання дистанційної верифікації. Адже у чіткому визначенні правил здійснення ідентифікації та верифікації під час віддаленого встановлення ділових відносин зацікавлені і страхові компанії, і пенсійні фонди і, особливо, фінансові установи, які займаються онлайн-кредитуванням.

Враховуючи це, ОФУ було напрацьовано такі пропозиції до VIII розділу проекту:

  • Для електронної дистанційної ідентифікації компанія за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем одержує ідентифікаційні дані клієнта одним із таких способів: від клієнта шляхом введення ним набору електронних даних на веб-сайті компанії або за допомогою BanklID (щодо клієнтів – фізичних осіб).
  • Електронна дистанційна верифікація здійснюється компанією одним або декількома способами.
  • Суб’єкт первинного фінансового моніторингу проводить фото-верифікацію, під час якої одержує від клієнта за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем: фотокопії сторінок паспорту або іншого документа, що посвідчує особу; фотокопію документа про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, в якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки; фотографію, на якій зображений клієнт з паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу, відкритим на першій сторінці.
  • Компанія може одержувати від клієнта додаткові документи, передбачені Правилами для проведення ідентифікації клієнтів.
  • Суб’єкт первинного фінансового моніторингу проводить відео-верифікацію, під час якої встановлює в режимі реального часу відеозв’язок з клієнтом за допомогою мережі iнтернет. Під час відеозв’язку клієнт пред’являє документи, які передбачені Правилами для проведення ідентифікації клієнтів.
  • У разі виникнення сумнівів у достовірності наданих фотокопій документів або документів, пред’явлених під час відеозв’язку, компанія може: використовувати спеціальне програмне забезпечення для перевірки достовірності наданих документів; уточнювати та перевіряти надану клієнтом інформацію або чинність і достовірність наданих документів шляхом отримання інформації із загальнодоступних джерел; звертатись до державних органів або інших осіб щодо уточнення та перевірки наданої інформації.
  • У разі використання платіжного інструменту клієнта для надання фінансової послуги, компанія проводить його верифікацію. Вона може здійснюватися за допомогою BankID; одержання інформації щодо верифікації платіжного інструмента з бюро кредитних історій; за допомогою технологій 3DSecure та Preauth; за допомогою інших технологій підтвердження власності платіжних інструментів, включаючи технології MasterPass або Visa Checkout та інші.

Більш детально з пропозиціями ОФУ можна ознайомитися тут.

Хочемо зауважити, що Асоціація, готуючи пропозиції до проекту, намагалася максимально врахувати фінансові можливості різних фінустанов і різних напрямків діяльності, а також доступність програмних продуктів, які можуть зробити процес верифікації на відстані максимально доступним для компаній. Саме тому ОФУ запропонувало використовувати як фото- відео верифікацію, так і верифікацію за допомогою BankID, технологій 3DSecure і Preauth, БКІ та ін.

Для фінансового ринку вкрай важливо вирішити питання верифікації вже у найближчий час, так як багато проблем, які виникають у роботі компаній, які займаються онлайн-кредитуванням, пов’язані саме з ним. Тому ми з нетерпінням очікуємо розгляду VIII розділу нового проекту.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

24.04.2019

Компанія Moneyveo виступила ініціатором та організатором круглого столу «Перспективи дистанційної ідентифікації та верифікації», який відбувся у прес-центрі Ліга.Бізнес.Інформ 23 квітня. У круглому столі взяли участь також представники Об’єднання фінансових установ.