Рада ухвалила у другому читанні законопроект для боротьби з неповерненням кредитів

03.07.2018

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 6027-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування». За таке рішення на засіданні парламенту 3 липня проголосували 239 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Закон має стимулювати активне використання кредитування як фінансового інструменту і знизити вартість кредитних ресурсів для спрощення доступу суб’єктів господарювання і фізичних осіб до кредитів, повідомляє прес-служба парламенту.

Зокрема, закон зменшує фінансове навантаження на позичальників, «що сприятиме відновленню економіки й активізації кредитуванню фізичних осіб, в першу чергу для покращення житлових умов».

Водночас документ зменшує можливості ухилення від виконання кредитних зобов'язань при спадкуванні майна позичальника, встановлює чіткий і прозорий механізм визначення змінюваної процентної ставки, зменшує ризики порушення прав кредиторів при припиненні суб'єкта господарювання, а також усуває колізії законодавства, які фактично привели до повного нівелювання поручительства як виду забезпечення зобов'язань.

Як не раз зазначала генеральний директор Об’єднання фінансових установ Вікторія Волковська, законопроект є дуже важливим для небанківського фінансового ринку, адже він створює реальний дієвий механізм стягнення заборгованості та веде до зменшення кількості проблемних кредитів, а значить - і до їх здешевлення. 

«Члени Асоціації доклали багато зусиль у процесі роботи над документом, адже перша його редакція передбачала, що дія законопроекту поширюється виключно на банки. Проте документ стосується всіх фінансових установ й, у тому числі, небанківських, які займаються кредитуванням як пересічних громадян України, так і малого і середнього бізнесу. Тому для нас прийняття законопроекту - велике досягнення», - говорить В. Волковська.

У першому читанні парламент ухвалив документ у травні цього року.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

05.07.2017

4 липня 2017 року у Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі представників асоціацій та експертів фінансового ринку пройшло обговорення проекту закону № 6027 

01.08.2018

Колонка генерального директора ОФУ Вікторії Волковської

13.08.2018

Блог генерального директора Объединения финансовых учреждений Виктории Волковской на портале investgazeta.ua