Щодо проєкту положення про здійснення установами фінансового моніторингу

17.06.2020

У дуже стислі строки ознайомившись зі складним та об'ємним проєктом Положення про здійснення установами фінансового моніторингу, АФІ вважає, що проект не враховує особливості небанківських фінансових установ і мало чим відрізняється від вимог, встановлених до банків, які здійснюють більш широкий спектр діяльності.

На думку АФІ, проєкт не враховує те, що фінансові компанії усі свої операції проводять виключно через банки, зараховуючи кошти на картки клієнтів, видані банками, які, в свою чергу, є суб’єктами первинного фінансового моніторингу і здійснюють належну перевірку клієнтів, відкриваючи рахунки.

Також, незважаючи на Статтю 2 Директиви (ЄС) 2015/849, яка зазначає, що фінансові операції до 1000 євро забезпечують непрактичність і неефективність зазначених операцій для відмивання коштів або фінансування тероризму, жодних спрощень (винятків) для певного виду низько-ризикових операцій проєктом не передбачено.

Окрім того, на думку АФІ, впровадження багатьох вимог, запропонованих проєктом, практично неможливе для виконання а ні фінансовими компаніями, а ні споживачами фінансових послуг - пересічними громадянами.

Наслідком прийняття Положення у редакції, що запропонована, стане суттєве скорочення ринку та суттєве здорожчання послуг, що, в першу чергу, негативно відобразиться на соціальних настроях українців.

Вважаємо, що наданий проєкт потребує ретельного доопрацювання і коригування з урахуванням специфіки небанківського ринку фінансових послуг.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

08.05.2018

ОФУ надало пропозиції до проекту розпорядження про внесення змін до Положення про застосування Нацкомфінпослуг заходів впливу за порушення законодавства про фінпослуги

27.03.2020

Національний банк, під регулювання якого в межах проєкту «спліт» з 1 липня 2020 року переходять небанківські фінансові установи, оприлюднив для громадського обговорення пропозиції до проєкту закону «Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг».