У НКЦПФР презентували план пілотного проекту щодо тестування системи фінзвітності на підставі таксономії

19.04.2019

У НКЦПФР презентували базовий функціонал порталу подачі звітності, а також покроковий план пілотного проекту щодо тестування Системи фінансової звітності на підставі таксономії UA XBRL МСФЗ - відкритого стандарту обміну бізнес-інформацією, який багатьох розвинутих країнах є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді.

Дана зустріч стала першою в рамках пілотного проекту щодо тестування Системи фінансової звітності, який триватиме протягом наступних місяців.

Приємно відзначити, що у пілотному проекті беруть участь також фінансові компанії – члени ОФУ.

Нагадаємо, 5 жовтня 2017 року до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» були прийняті зміни, згідно яких було визначено, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії стане 2019 рік. Тобто, подавати фінансову звітність, складену за таксономією фінансової звітності, підприємства повинні вже з 2020 року.

До підприємств, які зобов’язані подавати фінансову звітність на підставі таксономії, згідно Закону про бухгалтерський облік, відносяться: підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Постановою Кабінету Міністрів від 28 лютого 2000 року № 419, зокрема, компанії, які провадять фінансову діяльність.

Презентація 1

Презентація 2

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

26.02.2021

Національний банк України, керуючись повідомленням Комітету з управління Системою фінансової звітності (СФЗ) від 30 грудня 2020 року, оприлюдненим на сайті СФЗ, в межах своїх повноважень повідомив наступне:

02.12.2019

З 2020 року учасники небанківського фінансового ринку України повинні подавати фінансову звітність за новим методом фінансового звітування iXBRL, при цьому зробити це мають за 2019 рік до 28 лютого 2020 року.