У ВР зареєстрований законопроект, який пропонує посилити вимоги до мікрокредитування

05.06.2019

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект №10349, який пропонує поширити дію Закону «Про споживче кредитування» (№ 1734-VIII від 15 листопада 2016 року) на небанківські кредитні договори, укладені на термін до одного місяця або на суму до однієї мінімальної заробітної плати (МЗП).

«Сукупна сума платежів, що підлягає сплаті споживачем у разі невиконання своїх зобов'язань, передбачених договором про споживчий кредит ..., загальний розмір кредиту по якому не перевищує 1 МЗП, не може перевищувати подвійну суму, отриману споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін », - таке обмеження пропонують ввести автори законопроекту.

Крім того, депутати хочуть зобов'язати фінансові компанії передавати інформацію за такими кредитами хоча б в одне бюро кредитних історій протягом трьох робочих днів.

У той же час, вони пропонують залишити для позик до однієї МЗП послаблення у вигляді відсутності у кредитодавця зобов'язання надавати споживачеві паспорт споживчого кредиту за спеціальною формою.

«Ухвалення законопроекту дозволить забезпечити захист прав споживачів послуг з мікрокредитування фізичних осіб, належну перевірку кредитоспроможності позичальників, недопущення настання катастрофічних фінансових наслідків для позичальників, які порушили терміни повернення дрібних кредитів, та потрапляння їх у «боргову яму», - зазначають автори законопроекту.

Коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроект, генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська зазначила, що на ринку мікрокредитування і, зокрема, онлайн-кредитування дійсно є неврегульовані питання, не виписані чітко і зрозуміло також деякі правила. Тому ОФУ підтримує пропозиції депутатів щодо обов'язкової передачі інформації в бюро кредитних історій, а також вимоги щодо належної перевірки кредитоспроможності позичальників.

Що стосується обмежень щодо сукупної суми платежів, то, за словами В. Волковської, певні правила повинні бути встановлені. У той же час потрібно проаналізувати статистику, зробити розрахунки і знайти для усіх сторін зручний і зрозумілий алгоритм.

«І, звичайно, важливо не висунути перед фінкомпаніям зобов'язання надавати паспорта споживчого кредиту, так як вимоги щодо видачі паспортів поставлять крапку на мікро- і онлан-кредитуванні», - підкреслила вона.

Також гендиректор ОФУ додала, що Асоціація, звичайно, працювала і продовжить працювати з цим проектом змін до закону як з Нацкомфінпослуг, так і з Комітетом ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

05.12.2017

Колонка президента Об'єднання Фінансових Установ Дмитра Кравченка про онлайн-кредитування на профільному ресурсі Мінфін.

15.06.2017

15 червня Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» спільно з Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) провели круглий стіл на тему «ЗАКОН ПРО СПОЖИВЧЕ КРЕДИТУВАННЯ: НАБРАННЯ ЧИННОСТІ».

16.06.2017

В Україні половина фінансових компаній та ломбардів не отримали відповідні ліцензії, за якими вони мають працювати з 10 червня 2017 року.