У ВР зареєстровано новий законопроект про фінмоніторинг

30.09.2019

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект про фінансовий моніторинг (№ 2179 від 25 вересня 2019 р.). Законопроект внесений Кабміном, а його розробником є Мінфін.

За своїм змістом проект закону є аналогічним законопроекту, який був зареєстрований за № 9417 від 19 грудня 2018 р. у ВР попереднього скликання.

За результатами вивчення законопроекту Асоціація «Об’єднання фінансових установ» направила до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики лист, в якому, серед іншого, звернула увагу на те, що розміри штрафів, що встановлені частиною пʼятою статті 32 законопроекту, не відповідають суспільній небезпеці відповідних правопорушень і, головне, не можуть бути сплачені фінансовими компаніями, валюта балансу яких (навіть найбільших) менша за розміри передбачених штрафів.

Дійсно, статтею 59 Директиви (ЄС) 2015/849 «Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму» для фінансових установ передбачене максимальне адміністративне покарання в розмірі «принаймні 5 млн євро або 10% від загального річного обороту», але це «максимальне адміністративне покарання», і європейські фінансові компанії мають інші активи.

У своєму листі Асоціація пропонує врахувати викладену інформацію та доопрацювати законопроект.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

26.12.2018

У Верховній Раді зареєстрований проект закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

20.08.2019

Вікторія Волковська, генеральний директор Асоціації «Об'єднання фінансових установ»