У ВР зареєстровано законопроект щодо поновлення мораторію на перевірки

21.01.2019

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо поновлення мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами» (реєстр. № 9473 від 16 січня 2019 р.).

Автори законопроекту пропонують на законодавчому рівні впровадити повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) протягом 2019 року, крім проведення планових заходів Державною фіскальною службою та її територіальними органами перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу понад 20 млн грн за попередній календарний рік (з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік планові перевірки здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або з вимогами Кримінального процесуального кодексу).

Також в законопроекті пропонується запровадити обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена: за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання; на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав (таке звернення повинно бути розглянуте та погоджене ДРС).

Таким чином, для громадян забезпечується можливість захисту своїх прав у разі їх порушення.

Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок контролюючими органами.

Також законодавчою ініціативою передбачена повна публічність механізму погодження ДРС та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті ДРС дозвіл на їх проведення.

Нагадаємо, мораторій на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами діяв в Україні з 2014 року по 31 грудня 2018 року. Дія закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припинена з 1 січня цього року.

На порталі inspections.gov.ua 26 інспекційних органів з 33 відкрили інформацію про свої перевірки.

В єдиній системі опубліковано близько 250 тис. планів і близько 48 тис. результатів вже проведених перевірок.

Державна фіскальна служба також сформувала план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У нього включені майже 5 тис. суб’єктів господарювання з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік – 1,14 трлн грн.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

27.02.2019

27 лютого відбувся семінар Об’єднання фінансових установ «Все про планові і позапланові перевірки»

27.06.2019

Державна регуляторна служба України пояснила підприємцям, як користуватися інспекційним порталом.