UAFIC та АФІ об’єднали зусилля у захисті прав споживачів фінансових послуг

02.10.2020

Громадська спілка Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній (UAFIC) і Асоціація фінансових інституцій (AFI) підписали Меморандум про співробітництво і взаємодію щодо реалізації та впровадження механізму захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг та врегулюванню скарг на фінансовому ринку. У рамках Меморандуму Асоціації будуть спільно працювати над поліпшенням ситуації на ринку зі скаргами споживачів на фінансові установи. Одним з ключових інструментів для цього було визначено платформу «ФінСкарга», що реалізована за підтримки проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору».

В рамках Меморандуму про співробітництво сторони домовились взаємодіяти в питаннях вирішення наступних спільних завдань:

робота над захистом прав та інтересів споживачів фінансових послуг та врегулюванням скарг на фінансовому ринку за допомогою національної платформи медіації скарг споживачів фінансових послуг «ФінСкарга»;

створення ефективної системи прийняття, розгляду та вирішення скарг споживачів фінансових послуг в цифрових каналах з урахуванням принципів національного законодавства України;

проведення спільних заходів з питань захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг, а саме галузевих та освітніх заходів, тематичних круглих столів, вебінари, тематичні лекції тощо;

«Очоливши Асоціацію, я наголошував про необхідність впровадження ще одного напрямку діяльності Асоціації – захист прав споживачів фінансових послуг. З цією метою ми з Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній підписали Меморандум, що є встановленням довгострокових взаємовигідних партнерських стосунків двох Асоціацій, результатом яких стане впровадження механізму захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг. Поєднання сучасних технологій, а саме: підключення до цифрових каналів прийняття і розгляду скарг споживачів, та дотримання правил етичної поведінки фінансовими компаніями, шляхом медіативного врегулювання спірних питань з клієнтом, стануть запорукою відновлення довіри споживачів до діяльності небанківських фінансових установ», - зауважив голова Ради Асоціації фінансових інституцій Ігор Пашко.

Сторони Меморандуму зацікавлені в поліпшенні ситуації зі скаргами, що зараз є на фінансовому ринку.

«Ми раді розпочати співпрацю з Асоціацією фінансових інституцій та вдячні за їхню підтримку нашого проєкту –національної платформи медіації скарг споживачів фінансових послуг «ФінСкарга». Реалізацію спільної мети щодо захисту прав споживачів фінансових послуг вбачаю, з однієї сторони, в стимулюванні гравців фінансового ринку йти на діалог зі своїми клієнтами та врегульовувати конфліктні ситуації. З іншої сторони, у спільній просвітницькій роботі для людей щодо їхніх прав та обов’язків при користуванні фінансовими послугами. Вірю, що наші спільні зусилля зможуть пришвидшити повернення довіри людей до фінансового сектору», - зазначив голова правління UAFIC Ростислав Дюк.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

21.10.2020

23 жовтня у режимі онлайн відбудеться профільна конференція Digital Banking Conference & First FinTech Stand Up за участю провідних експертів FinTech галузі, банкірів, інвесторів.

01.12.2020

Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній (UAFIC) запрошує на онлайн-конференцію UAFIN.TECH 2020: Перетворення COVID хаосу на каталізатор росту, яка відбудеться 18 грудня 2020 року.