Відбулася зустріч учасників небанківського фінринку з БКІ

27.06.2019

У Нацкомфінпослуг відбулася зустріч учасників небанківського фінансового ринку з представниками бюро кредитних історій, у якій прийняли участь голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко, член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук, директор Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами Нацкомфінпослуг Ігор Невінчаний, директор Департаменту регулювання та нагляду за фінансовими компаніями Нацкомфінпослуг Галина Павленко, представники та компанії-члени Об’єднання фінансових установ.

Як повідомила голова Ради Асоціації «Бюро кредитних історій України» Антоніна Паламарчук, на сьогодні в Україні зареєстровано сім кредитних бюро. З них фактично працюють чотири бюро.

При цьому, фінансові компанії та банки самостійно обирають з якими бюро вони працюють. Це може бути як одне БКІ, так і декілька.

Кількість суб'єктів кредитних історій, які отримують кредити в фінансових компаніях та інформація по яких є в БКІ на сьогодні складає 1 млн. При цьому частка переданих МФО контрактів до баз БКІ становить до 20% від загальної кількості контрактів в базах даних.

Кожне бюро, за словами А. Паламарчук, отримує від 600 тис. до 1 млн запитів щомісячно. При цьому, доля запитів МФО до бюро становить 20-25% від усіх запитів, що надходять до бюро.

У свою чергу генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська зауважила, що ОФУ продовжує наполегливо рекомендувати компаніям – членам асоціації як брати, так і надавати інформацію в БКІ по позичальникам.

«У сьогоднішніх реаліях було б добре, якби фінансові компанії, і особливо ті, які займаються онлайн-кредитуванням, працювали зі всіма БКІ», - зауважила гендиректор ОФУ Вікторія Волковська.

У той же час представники регулятора та учасники ринку рекомендували представникам БКІ обговорити у найближчий час питання взаємодії та обміну інформацією між самими бюро кредитних історій.

На завершення усі учасники зустрічі зголосилися зустрітися знову у тому ж форматі у першій половині вересня 2019 року та обговорити реалізацію задумок та обіцянок фінкомпаніями та новинки, які зможе запропонувати БКІ.

Презентація (завантажити).

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

16.06.2017

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє, що Закон «Про споживче кредитування» набрав чинності 10 червня 2017 року.

21.06.2017

21 червня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему: «Як зробити кредити дешевшими: що цьому заважає і який вихід?».