Відбулася зустріч управителів ФФБ з представниками Нацкомфінпослуг, ініційована ОФУ

20.06.2019

19 червня за сприяння Об’єднання фінансових установ відбулася зустріч компаній - управителів ФФБ з представниками Нацкомфінпослуг.

Зі сторони регулятора участь у зустрічі взяли: Юлія Шибіко, начальник управління регулювання та нагляду за установами накопичуваного пенсійного забезпечення та управителів ФФБ та ФОН, Ірина Хоружа, заступник начальника управління регулювання та нагляду за установами накопичуваного пенсійного забезпечення та управителів ФФБ та ФОН та Жанна Рапута, начальник відділу пруденційного нагляду.

Одне з головних питань, яке обговорили учасники зустрічі, стосувалося вимог Нацкомфінпослуг щодо здійснення діяльності управителями ФФБ, а також проведення планових та позапланових перевірок компаній.

Зокрема, представники Нацкомфінпослуг зауважили, що з моменту, коли був знятий мораторій на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами, регулятор перевірив сім управителів ФФБ. При цьому п’ять компаній після проведення перевірок позбавили ліцензій на господарську діяльність.

Серед основних порушень, які допускають управителі ФФБ, в Комісії називають ненадання представникам контролюючих органів документів, що, автоматично означає відмову від перевірки і тягне за собою позбавлення ліцензії.

Також поширеною помилкою є те, що управителі ФФБ не повідомляють вчасно довірителів про переноси строків здачі об’єктів в експлуатацію та не укладають з ними додаткові договори, що також являється порушенням закону та може призвести до позбавлення ліцензії.

Крім того, актуальним продовжує залишатися відсутність пандуса у офісах управителів ФФБ. Комісія дає компаніям 30 днів на усунення цього недоліку. Якщо після цього управитель не надає документи про те, що його приміщення відповідає потребам людей з обмеженими можливостями його також можуть позбавити ліцензії.

Обговорили учасники зустрічі й законодавчі питання, зокрема ті, що стосуються розпоряджень Нацкомфінпослуг № 3840 та 3386, а також приділили увагу обговоренню законодавчих питань стосовно вимог щодо статутного капіталу управителів ФФБ. Нагадаємо, на сьогодні він визначений в євро, тоді як у договорах, які компанії заключають з клієнтами прив’язка сум виплат до валюти відсутня.

На завершення відмітимо, що нам дещо дивно, що не усі запрошені ОФУ компанії – управителі ФФБ, отримавши можливість поспілкуватися з регулятором та задати його представникам усі питання, які їх цікавлять, не скористувалися нею. Сподіваємося, в подальшому управителі виявлять більшу ініціативу та налагодять плідну співпрацю с Комісією.

 

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.02.2018

ОФУ запропонувало Нацкомфінпослуг організувати робочу зустріч або практичний семінар для спільного тестування модуля звітності КІС та одержання відповідей на питання фінринку

05.06.2019

Об'єднання фінансових установ запрошує управителів ФФБ на зустріч з регулятором.

Дата проведення: 19 червня 2019 року

Місце проведення: м. Київ, вул. Жилянська, 75, оф. 8