Відбувся круглий стіл на тему перспектив дистанційної ідентифікації та верифікації

24.04.2019

Компанія Moneyveo виступила ініціатором та організатором круглого столу «Перспективи дистанційної ідентифікації та верифікації», який відбувся у прес-центрі Ліга.Бізнес.Інформ 23 квітня. У круглому столі взяли участь також представники Об’єднання фінансових установ.

Одним із перших на круглому столі виступив член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб. Він повідомив, що наразі в Україні спостерігається великий попит на онлайн-кредити. Тому у фінкомпаній постає питання, як бути ближчими до споживача.

«На сьогоднішній день є велике бажання і потреба, щоб кожна компанія, з юридичної точки зору, мала можливість працювати в інтернеті, ідентифікувати особу (клієнта. – ОФУ) та верифікувати її», - зауважив він.

Відмітимо, що на сьогодні в країні існує декілька способів дистанційної ідентифікації та верифікації споживачів фінансових послуг: BankID, Mobile ID, Web ID, система агрегації фінансової інформації (поки не імплементована в Україні), Бюро кредитних історій та платіжні карти громадян.

Однак, використання усіх цих способів в Україні не врегульовано на законодавчому рівні.

У зв’язку з цим генеральний директор ОФУ Вікторія Волковська зауважила у своєму виступі, що на сьогодні дуже важливим є врегулювати питання дистанційної ідентифікації та верифікації при наданні послуг з онлайн-кредитування на рівні нормативно-правових актів.

«Так, у нас є закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, в якому є норма про ідентифікацію та верифікацію. Однак, вона не враховує особливостей онлайн-кредитування», - зауважила В. Волковська.

У той же час, вона нагадала, що проект нової редакції цього закону передбачає, що надання кредитів на суму до 30 тис. грн не передбачає верифікації взагалі. Однак, встановлює душе великі штрафи за порушення норм закону – до 170 млн грн.

Враховуючи такі радикальні варіанти, гендиректор ОФУ висловила думку, що питання дистанційної ідентифікації та верифікації при наданні послуг з онлайн-кредитування було би краще й швидше вирішити на рівні підзаконних нормативно-правових актів. І саме з такою пропозицією асоціація збирається звернутися до НБУ та Нацкомфінпослуг.

Крім того, В. Волковська висловила ще одну та ще більш конкретну пропозицію – створити Єдиний реєстр платіжних карт. За її словами, це найшвидший спосіб ідентифікації клієнта, який є на даний момент і який найбільше підходить компаніям, які видають так звані «кредити до зарплати».

«Ми хочемо тільки підтвердження того, що карта, на яку фінкомпанія видає кредит, належить позичальнику. Там нам вдасться замкнути круг», - пояснила вона.

На важливості верифікації платіжних інструментів клієнта для фінкомпаній наголосили і інші учасники ринку.

«Для онлайн-бізнесу найважливіше – перевірка (верифікація) платіжних інструментів клієнта», - підкреслив СТО компанії Moneyveo Алекс Банасевич. Всі інші способи, за його словами, можна використовувати за бажанням.

В свою чергу, голова Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк зауважив, що наразі дуже важливим є питання стандартизації способів дистанційної верифікації та ідентифікації. Адже єдиних стандартів у цьому секторі в Україні поки що немає.

Водночас, неправильна система ідентифікації, за його словами, - це гірше, нуж її відсутність.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

18.01.2019

Шановні члени Об’єднання фінансових установ, у вівторок, 22 січня запрошуємо вас на робочу групу з питань онлйн кредитування

06.05.2019

Асоціація «Об՚єднання фінансових установ» звернулася до Національного банку та Нацкомфінпослуг з листом з приводу онлайн-кредитування.