Відбувся семінар АФІ «Система фінансової звітності (iXBRL)»

22.11.2019

Асоціація Фінансових Інституцій в партнерстві з інформаційно-аналітичним порталом Stockworld 21 листопада провела семінар «Система фінансової звітності (iXBRL)». У заході взяли участь представники Нацкомфінпослуг, проектного офісу «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні» та учасники небанківського фінансового ринку, а саме, суб'єкти господарювання, які згідно законодавства подають фінансову звітність за МСФЗ і фінансова звітність яких підлягає обов'язковому аудиту.

Учасники семінару ознайомилися з новим форматом звітування iXBRL, який стає обов'язковим з 2020 року, дізналися як він має виглядати, як реєструватися в системі iXBRL та як подавати фінансову звітність.

Деякі питання виникли в учасників семінару стосовно дати подання нової фінансової звітності, а саме звітності, підписаної аудитором. Наприклад, Ігор Андрусик, проектний менеджер зовнішнього проектного офісу «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні» повідомив, що підприємства можуть подавати її до 30 квітня. А ось Віктор Логвіновський, завідувач сектору консолідованого нагляду Нацкомфінпослуг відмітив, що в постанові Кабінету Міністрів № 419 зазначена дата 29 лютого.

На що Вікторія Волковська, гендиректор АФІ зауважила, що ринок хотів би, щоб це питання було вирішене в рамках міжвідомчої групи. Як результат, ринок би отримав відповіді на питання: коли він має подавати звітність, кому і в якому форматі.

Поки ж питання з датами подачі звітності не визначене В. Волковська порадила фінансовим компаніям невідкладно зареєструватися у системі, в тестовому режимі спробувати заповнити нову форму і, навіть, подати фінансову звітність для того, щоб Асоціація до 28 лютого могла ще поставили питання регуляторам.

Загалом, дуже прикро, але поки що маємо констатувати, що на сьогодні система подачі звітності за новим форматом звітування iXBRL - ще недоопрацьований продукт, який збоїть. Безкоштовний валідатор перевіряє звіти 2-3 дні, а коли знаходить помилку, не вказує, де саме! Крім того, в системі неадаптовані показники, вони на англійській мові.

У свою чергу, І. Андрусик додав, що в майбутньому планується створення єдиного вікна, в яке буде подаватися вся фінансова звітність. І саме з цією метою і запроваджується новий формат звітування iXBRL.

Презентації

iXBRL_AFI

Реєстрація в СФЗ та алгоритм подання фінансової звітності

Подання фінансової звітності за МСФЗ в єдиному електронному форматі iXBRL

Вимоги щодо складання та подання фінансової звітності на основі таксономії за міжнародними стандартами

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

11.09.2019

Група представників фінансового ринку звернулася до органів влади стосовно впровадження Системи фінансової звітності в форматі XBRL.

06.11.2019

Фінансових Інституцій в партнерстві з інформаційно-аналітичним порталом Stockworld запрошують на семінар

«Система фінансової звітності (iXBRL)».