ВР прийняла законопроект, направлений на запобігання поширення короновірусу

17.03.2020

Верховна Рада прийняла проект закону № 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» від 16 березня 2020 року.

Як відмічається у пояснювальній записці до законопроекту, документ розроблений з метою запровадження податкових та неподаткових пільг, пов’язаних із строком сплати податків, нарахуванням заробітної плати за дні вимушеного простою, термінами подачі податкових декларацій, термінами проведення перевірок, нарахування штрафних санкцій та пені, тощо.

Зокрема, законопроектом пропонується внесення наступних змін до Податкового кодексу:

- не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року;

- встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року;

- подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;

- не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;

- об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Також вносяться зміни до інших законодавчих актів.

установам радимо звернути увагу на зміни, які вносяться до Закону «Про споживче кредитування».

Вони, зокрема, передбачають, що «в разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором. Забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів). Норми цього пункту поширюються у тому числі на кредити, визначені частиною другою статі 3 цього Закону».

Закон № 3220 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

21.12.2019

Нацкомфінпослуг розробила та оприлюднила Пам'ятку фізичній особі - позичальнику. Прохання до фінансових установ ознайомитися з документом та, по можливості, оприлюднити на свої сайтах. 

ПАМ'ЯТКА ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ — ПОЗИЧАЛЬНИКУ

23.03.2020

Не люблю давать советы, все мы опытные, умные и в советах не нуждаемся, но я позволю себе сказать, чтобы делала/делаю я в сегодняшних условиях, когда в мире бушует пандемия коронавируса.

20.12.2017

Національний банк України відзвітував про фінансову стабільність