Як управителю ФФБ подати е-звітність до Нацкомфінпослуг

16.02.2018

Об’єднання фінансових установ за результатами робочих зустрічей з представниками регулятора та тестування модуля електронної звітності «Комплексної інформаційної системи» (КІС) Нацкомфінпослуг звертає увагу управителів ФФБ на ключові моменти, які необхідно знати для того, щоб подати електронну звітність.

Перше, що повинен зробити керівник та головний бухгалтер управителя, – це отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). (Підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом здійснюється через акредитовані центри сертифікації ключів з такого переліку: Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС; Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України; ТОВ «АРТ-Мастер»; ТОВ «Ключові системи»; ДП «Українські спеціалізовані системи»; Державна казначейська служба; Укрзалізниця; ПАТ КБ «Приватбанк»; НБУ; Укрсіббанк). При цьому Нацкомфінпослуг також приймає ЕЦП, що отримані керівником та бухгалтером управителя ФФБ як фізичними особами, наприклад як клієнтами Приватбанка (тобто не обов՚язково ці особи повинні отримувати ЕЦП як посадові особи управителя, які мають право підписувати банківські документи). Головне, щоб інформація, про керівника та бухгалтера, які наклали свої ЕЦП на звітність, відповідала інформації про них, яка міститься в реєстраційній картці юридичної особи, що подавалася управителем до Нацкомфінпослуг. Якщо керівник чи бухгалтер є клієнтами Приватбанка, отримати ЕЦП вони можуть через додаток Приват24. Радимо скористатися відеоінструкцією «Як отримати ключі через Приват24», розміщеною на Youtube.

Другий важливий момент – до початку заповнення пакету звітності необхідно актуалізувати інформацію щодо діючих ФФБ. Для цього потрібно:

1) зайти до КІС, заповнити реєстраційні картки ФФБ (для кожного з них);

2) відправити картки ФФБ через КІС (в електронній формі), а також в паперовому вигляді до Нацкомфінпослуг.

Після того, як в реєстраційних картках ФФБ статус «Відправлено» зміниться на статус «Прийнято», ви зможете розпочати роботу із заповнення електронної звітності і всі створені ФФБ будуть відображатися у таблиці «Інформація про створені фонди» модуля електронної звітності КІС. Увага! Без актуалізації реєстраційних карток ФФБ у вищезазначений спосіб, управитель ФФБ не зможе подати звітність.

Також звертаємо увагу, що внесення змін до електронної звітності після її відправлення до Нацкомфінпослуг буде можливим тільки після зміни статусу звітності з «Відправлено» на «Прийнято» або «Відхилено» (тобто після перевірки звітності Нацкомфінпослуг). У зв՚язку з цим, радимо ретельно перевіряти заповнену електронну звітність до її відправлення до Нацкомфінпослуг.

Разом з тим, згідно до пункту 7 розділу V Порядку № 3840, у разі самостійного виявлення управителем ФФБ помилок, що містяться в раніше поданій звітності, він має право подати виправлені форми звітності (коригуючу звітність) та письмові пояснення із зазначенням причин допущення помилок, не пізніше ніж протягом 10 календарних днів з дати кінцевого терміну подання такої звітності.

Зокрема, для місячної звітності управителя ФФБ, яка подається до 25 лютого цього року, кінцевим терміном подання коригуючої звітності буде 7 березня. Як повідомили Асоціації ОФУ в Нацкомфінпослуг, коригуючу електронну звітність можливо відправити через КІС не раніше 25 числа місяця, наступного за звітним, але не пізніше ніж протягом 10 календарних днів з дати кінцевого терміну подання такої звітності (тобто лише у цей проміжок часу в управителів ФФБ буде технічна можливість подати коригуючий звіт).

Не забудьте, що в складі місячної звітності управителів ФФБ передбачено пояснювальну записку (у довільній формі), яка, зокрема, місить інформацію про розміщення та використання коштів оперативного резерву та винагороду управителя за звітний період. Пояснювальна записка складається щодо кожного створеного ФФБ окремо та у вигляді файлів формату .pdf, . doc, .docx, .rtf (або інших форматів, що використовується для текстових документів чи зображень) прикріплюється до пакету звітності та подається до Нацкомфінпослуг.

Якщо ж в управителя ФФБ виникли об՚єктивні обставини, через які він не може подати електронну звітність до Нацкомфінпослуг, пам՚ятайте, що згідно з абзацом другим пункту 1 розділу V Порядку №3840, звітність може буди подано в паперовому вигляді лише на підставі окремого рішення Нацкомфінпослуг щодо окремої фінансової установи. Отже, щоб подати звітність в паперовому вигляді, управитель ФФБ повинен завчасно звернутися до Нацкомфінпослуг з відповідним листом, у якому радимо детально описати обставини, які унеможливлюють подання електронної звітності та додати до листа підтверджуючі документи (за їх наявності).

Нагадаємо, що ОФУ вже доводило до відома управителів ФФБ інформацію щодо нових вимог до порядку складання та подання фінансової звітності та звертало увагу учасників ринку на ряд важливих моментів. З ними можна ознайомитися на сайті Асоціації.

Додати коментар

Поділитися: 

Матеріали на цю тему:

12.02.2018

ОФУ запропонувало Нацкомфінпослуг організувати робочу зустріч або практичний семінар для спільного тестування модуля звітності КІС та одержання відповідей на питання фінринку

08.01.2019

На офіційному сайті Нацкомфінпослуг опублікувано таксономію UA XBRL МСФЗ - відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією

13.02.2018

Під час тестування звітності в онлайн режимі та її подання через модуль звітності КІС у фінкомпаній виникла чимала кількість запитань