За ініціативи АФІ відбулася зустріч її учасників з начальником Управління захисту прав споживачів НБУ О. Лобайчук

13.01.2021

Сьогодні, 13 січня, за ініціативою Асоціації фінансових інституцій та при підтримці Національного банку, відбулася робоча зустріч з питань захисту прав споживачів фінансових послуг, учасниками якої стали начальник Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку Ольга Лобайчук, ключові члени АФІ, зацікавлені у правомірному наданні фінансових послуг, та представники Асоціації учасників колекторського бізнесу України. Зустріч відбулася у сервісі Zoom.

Під час зустрічі О. Лобайчук розповіла про результати аналізу фахівцями управління найбільш частих порушень небанківськими фінансовими установами вимог законодавства про захист прав споживачів, виявлених НБУ, та перспективи нагляду та можливе застосуваннями заходів впливу за такі порушення.

Також вона звернула увагу на питання нарахувань за кредитними договорами з військовослужбовцями та заборону застосування штрафних санкцій та підвищення процентної ставки за кредитним договором під час карантину, застосування норм чинного законодавства та судової практики щодо нараховування передбачених договором відсотків за кредитом після спливу визначеного договором строку позики.

Очільниця Управління захисту прав споживачів НБУ наголосила на необхідності неухильного дотримання нових вимог Закону «Про споживче кредитування», які набули чинності 8 січня 2021 року.

Також учасники зустрічі обговорили питання взаємодії між Національним банком та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини в рамках Меморандуму про співробітництво в сфері захисту персональних даних громадян.

Генеральний директор АФІ Наталія Лех розповіла про роботу АФІ у напрямку взаємодії з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та розробку Асоціацією проекту Кодексу поведінки у сфері захисту персональних даних фінансовими компаніями.

О. Лобайчук підтримала такі ініціативи АФІ, оскільки питання порушення небанківськими фінансовими установами законодавства про захист персональних даних наразі є гострою проблемою у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг.

Також О. Лобайчук розповіла про перспективи розробки та затвердження нормативно-правових актів Національного банку щодо захисту прав споживачів.

АФІ висловлює вдячність О. Лобайчук за участь у зустрічі та надання відповідей на запитання представників фінансових компаній. Зокрема, актуальні питання були підняті Олександром Холодом, директором компанії «Швидко гроші» та Михайлом Пукавським, представником компанії Moneyveo.

Окремо дякуємо за участь у зустрічі Сергію Никифорову, керівнику Асоціації учасників колекторського бізнесу України.

АФІ впевнена, що конструктивний діалог між представниками Національного банку, асоціацій та учасниками ринку був корисним для всіх учасників заходу, і докладатиме зусиль до організації таких заходів в подальшому.

Примітка: Учасники АФІ, які не змогли прийняти участь робочій зустрічі, можуть ознайомитись із її відеозаписом на Google-диску.

Додати коментар

Матеріали на цю тему:

17.11.2020

Сьогодні, 17 листопада АФІ долучилася до круглого столу на тему: «Захист прав споживачів: як працюють нові вимоги до розкриття інформації кредиторами», який організував інформаційно-аналітичний портал «Фінансовий клуб» ( FinClub.net).

12.09.2020

Національний банк найближчим часом запропонує до обговорення вимоги до фінансових компаній розкривати повну ставку за кредитом. Про це повідомили представники Національного банку під час MFO Summit 2020.