В Україні запрацювала нова модель кредитного скорингу клієнтів фінансових компаній. Першим клієнтом даного проєкту, який було запроваджено компанією Visa спільно з Українським бюро кредитних історій (УБКІ), стала компанія CreditPlus (ТОВ «Авентус Україна»), що активно працює на ринку мікрокредитування.

Таким чином компанія матиме можливість отримувати від УБКІ оцінку скорингового балу власника картки Visa, яка надається УБКІ в рамках сервісу Visa Transaction Underwriting Score. Даний сервіс може бути доступним фінансовим інституціям виключно за згодою клієнта, який є власником карти.

В компанії CreditPlus впевнені, що тепер її клієнти, які користуються банківськими картками Visa, можуть розраховувати на більш високу точність моделей під час ухвалення фінансовою організацією рішення про видачу кредиту. Це сприятиме покращенню якості сервісу та клієнтського досвіду, підвищить імовірність отримання потрібної суми та знизить відсоток відмов, дозволить пропонувати клієнтам більш індивідуальні пропозиції та зменшить час на прийняття рішення.

«Запуск цього пілотного проєкту з використання Visa Transaction Underwriting Score (TUS), продукту компанії Visa для визначення прогнозного показника кредитоспроможності особи за даними платіжної карти, дозволить нам ще краще дослідити та задовольнити потреби клієнтів», –  зазначив Володимир Довгаль, СЕО CreditPlus.

У свою чергу в УБКІ впевнені, що запропонована ними модель оцінки кредитних ризиків клієнтів позитивно впливатиме на процес аналізу фінкомпаніями позичальників та сприяти зростанню якісних кредитів. Зрештою, це сприятиме більшому доступу до отримання кредитування споживачами.

«Ця співпраця буде позитивно впливати на процес аналізу позичальників та сприяти зростанню якісних кредитів. Відповідно, це суттєво вплине на статистику схвалення — за допомогою нової моделі скорингу та рішення Visa у компанії з’явиться можливість розширити дані, з якими ми працюємо, та проводити більш точну оцінку для прийняття рішень. А це сприятиме більшому доступу до отримання кредитування споживачами», — зазначив Богдан Пшеничний, СЕО УБКІ.

Додаткова інформація

CreditPlus (ТОВ «Авентус Україна») належить до міжнародної групи компаній Aventus Group (Литва). Працює на ринку України з 2017 року та надає якісні послуги зі швидкого онлайн-кредитування. Компанія веде відповідальний бізнес, враховуючи європейську практику в роботі з клієнтами та наданні їм фінансових послуг. З часу виходу на ринок компанія щороку бере участь у рейтингах мікрофінансових організацій, зокрема, у 2020 році посіла третє місце за рейтингом незалежного ресурсу finance.ua.

Українське бюро кредитних історій (УБКІ) високотехнологічне бюро з найбільшою базою кредитних історій в Україні. Діяльність бюро покликана зміцнити взаємну довіру та повагу між позичальником та кредитором. Інноваційні рішення компанії допомагають покращити процес прийняття рішень, скоротити фінансові ризики та підвищити рівень безпеки для усіх учасників фінансового ринку.