Щоб захисти права споживачів та створити єдиний підхід до надання інформації про банківські продукти та послуги, Національний банк розробив нові вимоги до договорів із найзатребуванішими послугами – споживчий кредит, депозит, відкриття рахунку. Усі вони увійшли до фінальної версії Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг, погодження якого відбудеться найближчим часом.

На сторінці НБУ у Facebook прес-служба Нацбанку опублікувала топ 3 нововведень для банків, які порадують споживачів.

Простий та однозначний опис продукту.

По-перше, він буде мати універсальну структуру для всіх банків. І вже не вийде у першому абзаці договору написати привабливі умови, а менш приємні перенести подалі або й зовсім загубити.

По-друге, цей опис обов’язково міститиме всі істотні характеристики товару чи послуги. Аби мати інформацію про продукт, свої права та зобов’язання, клієнтові буде достатньо тільки свого примірника договору.

Договір стане придатним для читання.

Маємо жорсткі вимоги до його оформлення:

▪️шрифт чорного кольору, розміром не менше 11 кегля з міжрядковим інтервалом не менше одинарного;

▪️виділення напівжирним усіх цифрових значень – сум комісій, відшкодування, підвищених процентів, штрафних санкцій тощо.

І звичайно, електронна версія договору буде технічно адаптивна для читання з екранів різних гаджетів.

Заборонено включати до договору недобросовісні умови.

Наприклад, такі, що обмежують вас у поданні скарги щодо виконання умов договору банком. Або ж дають право банку вимагати сплати за ще ненадані послуги. І це не весь перелік.

Звичайно, банкам знадобиться час для оновлення договорів, тому НБУ передбачив перехідний період.