Подання звітності до НБУ

Колеги, нагадуємо, з 1 березня 2020 року зареєстровані на сайті Національного банку небанківські фінансові установи (НФУ) можуть у тестовому режимі подати звітність до НБУ.

Для цього на сайті НБУ розміщено реєстр тестових звітних показників, XSD-схеми для формування звітних файлів в XML форматі та детальні інструкції.

Інструкції щодо подання звітності до НБУ

Протягом тестового періоду (до 1 липня 2020 року) спеціальний ресурс Національного банку для подання звітності portal.bank.gov.ua буде функціонувати в режимі отримування, перевірки звітності, надання протоколів помилок.

Тестова звітність буде подаватись за 4 квартал 2019 року. Термін подання тестової звітності не обмежений існуючими нормативно-правовими актами.

Коментарі АФІ:

  • АФІ вважає за необхідне звернути увагу фінансових компаній на Постанову НБУ №120 «Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України». Ці Правила організації статистичної звітності визначають загальні вимоги до складання статистичної звітності, порядок її підписання та порядок подання звітності до НБУ.
  • У найближчих планах Національного - створення відео-інструкції про процедуру формування звітності.
  • До кінця 2020 року перелік звітних показників залишатиметься незмінним, але змінюється формат. Звіт до Національного банку формується у форматі XML.
  • Починаючи з 1 липня 2020 року НФУ подаватимуть звітність лише до Національного банку через вебпортал відповідно до вказаного реєстру звітних показників, у тому числі звітність за ІІ квартал 2020 року.