СПЛІТ. АФІ. ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

З 1 липня Закон Спліт набув чинності. Відбулись суттєві зміни в системі регулювання і нагляду фінансового ринку.

Багато років в Україні існувала секторальна модель регулювання, де НБУ регулював діяльність банків, а Нацкомфінуслуг – небанківських фінансових установ. Важно дати визначення моделі, яку запровадив Спліт, це щось середнє між мегарегулятором і секторальним регулюванням і щось нове в практиці регулювання фінансового ринку.

В підсумку, останні роки були напружені, непрості, важкі і цікаві одночасно.

Є велика кількість досягнень, якими АФІ пишається. Як правило це стало можливим завдяки нашій спільній роботі із регуляторами фінансового ринку та профільним комітетом Верховної Ради.

Гетманцев Данило Олександрович

Голова Комітету Верховної Ради України
з питань фінансів, податкової та митної політики

«Не пригадую засідання Комітету з питань фінансів, на якому розглядалися питання, пов’язані з функціонуванням небанківського фінансового ринку, і на якому не були би присутні представники АФІ. Наша співпраця допомагає Комітету врахувати особливості, специфіку та пропозиції ринку під час опрацювання законопроектів»

Тетяна Боцула

Заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради
з питань фінансів, податкової та митної політики

«Немає жодної робочої групи, жодного обговорення законопроекту з питань небанківських фінансових ринків, у яких не брали б участь представники АФІ. В обох залах Комітету навіть є стільці, які традиційно заброньовані за представниками АФІ. Часом ми сперечаємось, часом погоджуємося, але завжди чуємо один одного та завжди раді бачити.»

Олександр Залєтов

Член Нацкомфінпослуг

«В останні роки співпраця Нацкомфінпослуг і АФІ мала багато прикладів професійних і конструктивних дискусій і позитивних державних рішень в частині підвищення рівня платоспроможності та надійності небанківських фінустанов. Але ще багато роботи залишається і правонаступникам для підвищення довіри населення до небанківських фінансових послуг, інвестиційної привабливості та клієнтоорієнтованості постачальників цих послуг.
Тому пропоную всім не розслаблятися і готуватися до "спліту-2".»

Олександр Панченко

Член НКЦПФР

«З того часу, коли був прийнятий Закон про Спліт, представники АФІ активно контактували Комісію з цінних паперів, займаючись питаннями, що стосуються фінансових компаній – управителів ФФБ та ФОН. Весь перехідний період фахівці АФІ разом із своїми членами приймали активну участь у вирішенні питань звітності, сертифікації, ліцензійних умов управителів ФФБ, яких з 1.07.2020 регулює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Також, ми знаємо, що АФІ взяла участь у створенні нової Асоціації, яка об’єднала управителів ФФБ і має відповідати вимогам законодавства фондового ринку України. Сподіваємось що цей бурхливий початок співпраці буде подовжено і попереду нас чекає плідна та результативна співпраця.»

Олександр Бевз

Директор департаменту ліцензування НБУ

«Для Національного банку як нового регулятора небанківських фінансових установ критично важливо мати конструктивний діалог з ринком. В особі Асоціації фінансових інституцій ми маємо такого конструктивного партнера. Так, наші позиції не завжди збігаються, та й на саму ідею «Спліта» ми дивились по-різному, але ми точно знаємо, що від АФІ завжди отримаємо обґрунтовану критику та продумані практичні пропозиції. Бажаю успіхів у нашій спільній роботі.»